Clifford zachęcą do pomocy zwierzętom na zimę

02.12.2021 13:43

W skrócie

W ramach akcji pomocy zwierzętom na zimę (a zwłaszcza pieskom) i przy okazji premiery kinowej filmu „Clifford. Wielki czerwony pies” zapraszamy wszystkich przyjaciół zwierząt do wybranych centrów handlowych w Polsce.

AKCJA CHARYTATYWNO – EDUKACYJNA

Od 6 do 11 grudnia jesteśmy w KINIE HELIOS w BLUE CITY w Warszawie ! Tu zbieramy karmę, przedmioty codziennego użytku i datki dla SCHRONISKA „NA PALUCHU”.

Każdy, kto przyjdzie i wspomoże zwierzaki dostanie od nas grawerowany identyfikator dla pieska, a każde dziecko otrzyma folderek z kolorowankami i zabawami.

Od 6 do 10 grudnia zapraszamy od 13:00 do 19:00, a 11 grudnia od 11:00 do 18:00.

11 grudnia organizujemy dzień pełen wrażeń:

 • O 11:30, 13:00, 14:00, 15:30 i 17:00 zapraszamy dzieci na zajęcia edukacyjne i konkursy z nagrodami.
 • O 12:30 i 16:00 spotkanie z groomerem – Panią Izabelą Kuszczak, właścicielką salonu pielęgnacji psów Aramis. Pokazy strzyżenia psów.
 • O 14:30 spotkanie z przedstawicielką Schroniska na Paluchu – Panią Agnieszką Stefańską
 • O 15:00 rozmowa z Panią Agą Żabińską z Klubu DOG Line – szkolenia psów.
 • O 16:30 spotkanie z behawiorystką COAPE Elizą Dołżańską Pietrzak, która nauczy dzieci, jak postępować w kontaktach z psem
 • O 17:30 rozmowa z Kamilą Borys – współprowadzącą hotel dla psów „4 psy”

A przez cały dzień malujemy buziaki!

022
o

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie jest jednostką budżetową m.st. Warszawy. W obecnym stanie organizacyjnym Schronisko funkcjonuje od 2001. Jesteśmy jednym z wykonawców Warszawskiego Programu Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt, przygotowywanym corocznie przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy i akceptowanym przez Radę m.st. Warszawy.

Nasza misja: Chronimy bezdomne zwierzęta, Stwarzamy im druga szansę. Wiemy, że czują.

Schronisko to nie dom docelowy dla bezdomnych zwierząt. To jedynie przystanek na ich trudnej drodze życia. Przystanek pomiędzy jednym a drugim domem.

Dary rzeczowe, które przyjmuje Schronisko:

Karma dla psów:

 • Karma bezzbożowa z dużą zawartością mięsa (sucha i mokra)
 • Mokra karma dla psiaków wybrednych i takich, które ze względu na zęby nie mogą jeść suchej z zawartością mięsa min 30% (nie produktów pochodzenia zwierzęcego)
 • karma specjalistyczna weterynaryjna dla psów sucha i mokra
 • karma mokra dla seniorów

Karma dla kotów:

 • mokra karma dla kotów z zawartością mięsa min. 60%
 • karma specjalistyczna weterynaryjna dla kotów mokra (m.in. intestinal, dla alergików, renal)

1001 drobiazgów:

 • koce
 • duże poszwy i prześcieradła
 • ręczniki
 • podkłady higieniczne
 • zabawki dla psów typu kong
 • miski spowalniające jedzenie dla psów
 • psie smakołyki
 • gryzaki naturalne typu żwacze wołowe, kurze łapki, suszone skóry, i różne inne
 • szelki dla psów (zwłaszcza typu guard)
 • legowiska ortopedyczne dla starych psów
 • zabawki dla kotów (np. wędki, myszki, miękkie piłeczki, małe pluszaki)
 • szare gazety

ELIZA DOŁŻAŃSKA-PIETRZAK o sobie :

Mam wieloletnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami towarzyszącymi.

Dzięki aktywności w wolontariacie i byciu domem tymczasowym dla trudnych zwierząt, wiem jak skutecznie rozwiązywać ich problemy.

Współpracowałam z wieloma stowarzyszeniami, fundacjami i schroniskami z Polski i zagranicy, co pozwala mi na trafną ocenę zaburzenia zachowania. Ukończone kursy i szkolenia dają mi możliwość wyboru z szerokiego wachlarza najbardziej odpowiednią metodę rozwiązania problemu i pracy ze zwierzęciem.

Skutecznie współpracuję nie tylko z opiekunem zwierzęcia, ale i z całą rodziną łącznie z dziećmi, która dzięki mojej pomocy i swojemu zaangażowaniu szybciej i skuteczniej uczy się jak żyć w zgodzie z ukochanym pupilem pod jednym dachem. Poza uzyskaniem tytułu dyplomanta COAPE oraz członkostwie w stowarzyszeniu behawiorystów i trenerów COAPE ukończyłam m.in. następuję kursy: Kurs trenerski (psy) / Wesoła Łapka Study Dog / COAPE BATTing 1000 for Dog Reactivity / Grisha Stuart How to be o good dog leader? / Raili Halme Stress in Dogs / Raili Halme Stress-free Agillity / Raili Halme Aromaterapia dla psów / DogMasters.

Klub DOG Line

Nasz klub powstał na bazie wspólnej pasji, przyjaźni, poczucia odpowiedzialności za nasze psy. Nie tylko w wymiarze konsekwencji ich zachowania, ale także, a nawet przede wszystkim, w wymiarze zaspokojenia ich potrzeb - psychicznych, fizycznych, zdrowotnych...

Naszą wspólną pasją jest praca z psami. Na różnych płaszczyznach. Realizujemy się w różnych dziedzinach psich sportów. Jednak zawsze kładziemy nacisk na chęć i jakość współpracy z naszymi psami. Zawody są sprawdzianem naszej pracy na co dzień, ale nie celem samym w sobie. Owszem, miło, jak wygrywamy :), do tego dążymy, ale pies jest naszym partnerem, nie narzędziem.

Psy towarzyszą nam na co dzień, są członkami naszych rodzin. Czasem wywracają nasze życie do góry nogami, czasem wywołują uśmiech mimo niewesołych myśli, czasem przyprawiają zmartwień - jak to w życiu. Dbamy o to, by nasze wzajemne relacje opierały się na zrozumieniu, prawidłowych relacjach, zacieśnianiu więzi poprzez wspólne, aktywne spędzanie czasu.

Nowych klubowiczów uczymy nie tylko techniki, precyzji, ale i tej specyficznej, jedynej w swoim rodzaju nici porozumienia z własnym psem, kiedy pies wie, czego od niego oczekujemy a my wiemy, czego możemy oczekiwać od swojego psa.

Sport to przede wszystkim dążenie do samodoskonalenia, nieustanne podnoszenie poprzeczki wlłasnych możliwości, determinacja i konsekwencja w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu. Nieważne, czy jest im zaliczenie „zerówki”, czy mistrzostwo świata, bo to na ogół się zmienia w trakcie. Ważne, by nie zabrakło zapału i zaangażowania, by wymagać wiecej od siebie, niż od innych i nie poddać się, kiedy po drodze potkniemy się raz czy drugi, czasem umieć się poświęcić.

Tego wymagamy od siebie i tego oczekujemy od chętnych dołączyć do nas. Jeśli jesteś więc człowiekiem zmotywowanym do pracy nad sobą, zdobywania i poszerzania wiedzy i doświadczenia, nie boisz się wyzwań i chwilowych poświęceń, Twój pies jest dla Ciebie partnerem a sam jesteś przekonany, że jego szkolenie to Twoja pasja, wygodny fotel jesteś skłonny zamienić na wiatr we włosach (oj, nie zawsze ciepły;)) – zapraszamy! Sukces jest w każdym z nas, także w Tobie. I to wyłącznie od Ciebie zależy, czy po niego sięgniesz.

HOTEL 4 PSY – tymczasowy dom dla psa w urokliwej dolinie Pilicy.

Hotel posiada certyfikat COAPE POLSKA, jest domowym hotelem dla czworonogów, gdzie pies jest najważniejszy.

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w pracy ze zwierzętami, kładziemy ogromny nacisk na minimalizację stresu naszych podopiecznych. Komfort naszych gości jest priorytetem.

****

Clifford. Wielki czerwony pies” to przygodowa komedia o znanym z serialu i książek psie Cliffordzie – kolejna familijna propozycja studia Paramount Pictures, odpowiedzialnego za sukces animacji „Psi patrol. Film”.

Sympatyczna Emily nie czuje się dobrze w szkole, bo nie może tam znaleźć bratniej duszy. Pewnego dnia spotyka małego, czerwonego szczeniaczka, Clifforda, który staje się jej najlepszym przyjacielem. Ale nie jest to zwykły szczeniak. Rośnie tym większy, im bardziej jest kochany. No i bardzo szybko Clifford staje się bardzo wielkim czerwonym psem, który budzi powszechne zainteresowanie. Każdy jest zdziwiony, gdy psiak wielkości słonia biega po miejskim parku! Niestety Clifford przyciąga uwagę chciwej firmy, która chce zarabiać pieniądze na powiększaniu zwierząt. Pies jest w niebezpieczeństwie! Emily i jej nieco zwariowany wujek Casey muszą gdzieś go ukryć. Uciekają więc przez miasto, a w czasie tej wyprawy Clifford uczy ich, co to znaczy kochać kogoś naprawdę i akceptować go takim, jaki jest.

Clifford. Wielki czerwony pies” – tylko w kinach od 3 grudnia 2021 r.