Majka Jeżowska i Andrzej Piaseczny o utworze „Miłość”

13.05.2021 20:14

Artystka była gościem Andrzeja Piasecznego w programie „50/50” w Meloradiu.

Majka Jeżowska i Andrzej Piaseczny

Majka Jeżowska na nową płytę Andrzeja Piasecznego skomponowała piosenkę „Miłość”. Na antenie Meloradia muzycy opowiedzieli, jak powstał ten utwór.

- Musiałam sobie wyobrazić, o czym będzie ta piosenka. Że to będzie o miłości, ale trudnej. Jestem mega szczęśliwa. Już samo zaproszenie do bycia w gronie kompozytorów twojej płyty jubileuszowej to była radocha, a potem, jak usłyszałam wyprodukowaną piosenkę i tekst, i to jak zaśpiewałeś – tak naprawdę pogodnie i łagodnie – więc jestem szczęśliwa po prostu – powiedziała Majka Jeżowska.

- Ta piosenka jest o miłości, ale wcale nie trudnej, tylko takiej, której czasem nie rozumiemy – wyjaśnił Andrzej Piaseczny.

- My, mieszkając wszyscy razem na tej planecie, powinniśmy uważać miłość – czyli tę emocję, ten dar, który się przytrafia ludziom, za największy nasz skarb i doświadczenie „tu i teraz”, więc dzielenie ludzi, że jedni kochają lepiej, inni gorzej albo inaczej, jest zupełnie bezpodstawne i nie ma natury ludzkiej – dodała Jeżowska.

- Panie i Panowie, kochajmy się, kochajcie się niezależnie od tego, w jaki sposób, kto z kim i kto ma do kogo skłonności. Bądźmy otwarci, bądźmy różnorodni. Naprawdę, kochajmy się po prostu – zaapelował Andrzej.

Posłuchajcie całej rozmowy na player.meloradio.pl.

Posłuchaj podcastu