Psychologia kawy, czyli: co kawa mówi o Tobie?

18.06.2019 13:53

Zawsze rano Meloradio proponuje wspólną filiżankę gorącej, aromatycznej kawy. Albo i dwie. Ale kawa to coś znacznie więcej niż napój: na podstawie rodzaju, który najbardziej nam odpowiada, można określić cechy naszej osobowości. 

kawa

fot. pixabay.com

Przed kilku laty hinduska psycholog, doktor Ramani Durvasula, przepytała tysiąc osób o to, jaką kawę lubią najbardziej. Oto jej ustalenia:

1) wielbiciele "zwykłej" czarnej kawy są bezpośredni i prostolinijni: nie lubią komplikować spraw. Są też cierpliwi i raczej cisi, ale bywają "humorzaści". Do tego nie lubią zmian w życiu, ich dewizą mogłoby być: "mniej znaczy więcej".
2) entuzjaści espresso też miewają humory. Wiedzą, czego chcą i zawsze zmierzają prosto do celu. Chętnie obejmują przywództwo i nie boją się ciężkiej pracy. 
3) zwolennicy cafe latte szukają w życiu wygody. Ciężko im podjąć decyzję, bo próbują zadowolić wszystkich. Chętnie poświęcają czas innym. Wolą pracę w zespołach od samodzielnej. Miło się z nimi przebywa, choć czasami można odnieść wrażenie, że się narzucają. 
4) miłośnicy kawy z pianką - jak cappuccino - najczęściej lubią mieć kontrolę nad tym, co się dzieje i bywają perfekcjonistami. Są też kreatywni oraz uczciwi. Są niezastąpionymi przyjaciółmi. Często zamartwiają się niepotrzebnie z byle powodu. Z drugiej strony: szybko się nudzą. Poza tym są bardzo wrażliwi na punkcie stanu swojego zdrowia.
5) ci, którzy najbardziej lubią pić kawę bezkofeinową mają podobne tendencje: są skrupulatni, uważnie kontrolują sytuację wokół siebie. Dbają także o zdrowie.
6) fani kawy mrożonejfrappuccino i wszelkich słodkich kaw serwowanych na zimno, często bywają postrzegani jako trendsetterzy: lubią próbować nowych rzeczy, zanim to się stanie modne. Bywają więc odważni i nie stronią od przygód, ale mogą być lekkomyślni.
7) entuzjaści kawy rozpuszczalnej są - jak się okazuje - najbardziej wyluzowani spośród kawoszy. Niestety, są również kiepscy w planowaniu, za to mało kto dorówna im w odkładaniu spraw na później.
8) Osoby niepijące kawy są obdarzone pewnością siebie i zaradnością. Potrafią też wiele poświęcić, żeby osiągnąć zamierzony cel. Z pewnością, gdyby piły kawę, byłoby to podwójne espresso.
Potwierdza się? A może czegoś o sobie nie wiesz?
Zapraszamy do Meloranka. Pijamy kawę od 6:30.