Siła kobiet w Meloradiu

Dzień Kobiet tuż, tuż!

Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs, w którym możesz wygrać 500 zł na zakup swojego

wymarzonego prezentu z okazji Dnia Kobiet oraz od ekipy Meloradia bilety na koncert

Jamesa Blunta!

Co trzeba zrobić, aby zdobyć nagrodę?

Wystarczy, że opiszesz nam, co dodaje Ci pewności siebie i siły na co dzień!

Nagrody otrzyma pięciu autorów najoryginalniejszych zgłoszeń!

bon

Wygraj nagrody!

5x 500 zł na zakup wymarzonego

prezentu, bilety na koncert

Jamesa Blunta

Wszystkiego co najlepsze z okazji Dnia Kobiet

życzy sponsor konkursu – producent leku Biotylek.

Konkurs zakończony.

Dziękujemy za wszystkie przesłane zgłoszenia!

Laureatkami w konkursie zostały:

Agnieszka z Rokitnicy
Iwona z Tarnowskich Gór
Joanna z Jeleśni
Marta z Bełchatowa
Ania z Warszawy

 

Biotylek Max to lek z maksymalną dawką1 biotyny 10 mg, aby mieć zdrowe i mocne włosy bez wypadania. Szczególnie polecany kobietom powyżej 45 roku życia*. Stres zła dieta, zmiany hormonalne np. w okresie menopauzy czy w przebiegu chorób tarczycy, mogą odbijać się negatywnie na kondycji i wyglądzie włosów.

Więcej o biotynie przeczytasz tutaj.

Jakie jest dawkowanie Biotyleku i Biotyleku Max?2

Dorośli

  • Zwykle zalecana dawka to od 5 mg do 10 mg biotyny na dobę.
  • W sytuacji gdy o rozpoczęciu leczenia farmakologicznego decyduje lekarz, może on zalecić inny schemat przyjmowania leku w zależności od zapotrzebowania i stanu klinicznego pacjenta.

Dzieci i młodzież

  • Stosowanie leku u dzieci i młodzieży powinno odbywać się wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
  • Lekarz po konsultacji ustali optymalny sposób dawkowania leku.
  • Wybierz Biotylek Max: nasilenie objawów i znaczący niedobór biotyny w organizmie2

PRZEDAWKOWANIE

Nie ma doniesień o przypadkach przedawkowania biotyny u ludzi. Podawanie wysokich dawek, takich jak 200 mg na dobę nie prowadziło do wystąpienia niekorzystnych skutków. Dane kliniczne są ograniczone, jednak piśmiennictwo podaje, że po przeprowadzeniu badań z zastosowaniem biotyny w dawkach 9 mg na dobę przez 4 lata, 10 mg na dobę przez 15 dni oraz 2,5 mg na dobę przez 6-15 miesięcy, nie stwierdzono działań niepożądanych 2.

1. 10 mg to najwyższa dostępna w Polsce dawka biotyny wśród leków bez recepty wg. danych IQVIA Pharmascope 01.2020
2. Charakterystyka Produktu Biotylek i Biotylek Max
3. M. Paul-Samojedny: Wpływ biotyny na wygląd skóry i jej przydatków. Aesthetica, s.40-45.
* Średni wiek wystąpienia menopauzy u kobiet w Polsce wynosi 50 lat, najczęściej między 45 a 55 rokiem życia. Źródło. Mroczek B. i in., Jakość życia kobiet w okresie menopauzy, Family Medicine and Primary Care Review 2014; 16,2: 136-137.
BIOTYLEK, 5 mg, tabletki. Skład: Każda tabletka zawiera 5 mg biotyny (Biotinum). BIOTYLEK MAX, 10 mg, tabletki. Skład: Każda tabletka zawiera 10 mg biotyny (Biotinum). Postać farmaceutyczna: tabletka. Wskazania do stosowania: Leczenie niedoborów biotyny z takimi objawami jak m.in. wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmierna łamliwość, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust, krocza, oraz zapobieganie następstwom niedoborów, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCJI FARMACEUTYCZNEJ HASCO-LEK S.A. 51-131 Wrocław, ul. Żmigrodzka 242E. Przed zastosowaniem należy zapoznać się z zatwierdzoną charakterystyką preparatu. Dalsze informacje dostępne na życzenie.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY

Podmiotem odpowiedzialnym za Biotylek jest Hasco-Lek, lider w sprzedaży leków w formie doustnych płynów, zawiesin i syropów oraz produktów w postaci kapsułek żelatynowych miękkich na rynku polskim. Każdego roku dostarcza ponad 45 mln opakowań. Oznacza to, że statystycznie każdy Polak ma w swojej apteczce minimum 1 produkt Hasco-Lek.

Dowiedz się więcej.

KONTAKT

tel: (+48 22) 742 00 22

informacjaoleku@hasco-lek.pl