Spisz się! Liczy się każdy

02.08.2021 12:34
Spisz się! Liczy się każdy

Czy wiesz, że spisy ludności na świecie datowane są na 4 tysiące lat przed naszą erą, a pierwsze zapisy odnośnie ludności w Polsce pochodzą z kronik Galla Anonima z początku XII wieku?

Spisy pokazują m.in jak zmienia się struktura społeczno- demograficzna ludności i jaki jest poziom wykształcenia, warunki mieszkaniowe czy kierunki migracji.

Dlatego - Spisz się! – liczy się każdy.

Niech Przyszłe pokolenia mają pełny obraz naszych czasów!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do końca września 2021 roku.

Dziękujemy za udział w konkursie!

Zwycięzca I etapu: Łukasz z Wrocławia

Zwycięzca II etapu: Szymon z Krzepielowa

Zwycięzca III etapu: Damian z Wrocławia

Zwycięzca IV etapu: Emilia z Morąga

Zwycięzca V etapu: Magdalena z Olsztyna

Zwycięzca VI etapu: Ania z Poznania

Zwycięzca VII etapu: Mirosława z Grodziska Wielkopolskiego

Zwycięzca VIII etapu: Piotr z Rzepina

Zwycięzca IX etapu: Karolina z Giżycka

Do wzięcia udziału w konkursie zaprasza Urząd Statystyczny w Olsztynie.

Do 30 września 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.To unikatowe badanie ukazujące portret kraju wraz  z demograficzną, społeczną i ekonomiczną strukturą jego mieszkańców w określonym czasie. Spisy powszechne przeprowadzane są co 10 lat we wszystkich krajach Unii Europejskiej. W spisie należy podać dane zgodnie ze stanem
faktycznym na dzień 31 marca 2021 r. Pamiętaj, że na mocy ustawy o statystyce publicznej udział w spisie jest obowiązkowy. Podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis internetowy. Wejdź na spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy.

Jeżeli nie posiadasz urządzenia z dostępem do Internetu, spisać możesz
się także w najbliższym urzędzie gminy, gdzie przygotowane są stanowiska spisowe lub dzwoniąc na infolinię spisową: 22 279 99 99 .
Samodzielnie możesz się spisać do momentu kiedy skontaktuje się z Tobą rachmistrz. Rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej
22 279 99 99 . Rachmistrzowie realizują także wywiady bezpośrednie, to znaczy, że mogą odwiedzić Cię w Twoim mieszkaniu, aby przeprowadzić z Tobą spis.