34. Przegląd Kabaretów PAKA w Krakowie

10.04.2018 14:06

34. PAKA odbędzie się w dniach 12-15.04.2018 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

34. Przegląd Kabaretów PAKA w Krakowie

fot. materiały promocyjne

Program wydarzenia:

12.04 - godz. 19:00 - Koncert Piosenki Nieprzyzwoitej

Koncert Piosenki Nieprzyzwoitej to połączenie humoru i erotyki, które tworzą swoisty duet. Seks w kabarecie od dawna budzi kontrowersje, my pokażemy, że dla rzeczy związanych z tym tematem jest miejsce w dobrym programie, o ile zrobi się to z wyczuciem i klasą.
Swoje spojrzenie na erotykę pokażą: kabaret Hrabi, Zespół Reprezentacyjny śpiewający „soczyste” utwory Georga Brassensa, Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru, Kamila Klimczak, Solosters, Mirek Gancarz z legendarnego Kabaretu Potem, Zofia Sydor, oraz odłam muzyczny Kabaretu Młodych Panów – Trójząb Neptuna, którzy przeprowadzą nas przez dawną erotykę w piosence kabaretowej. Oprawę muzyczną przygotuje krakowski zespól Gurgul Band.
Całość poprowadzi i opatrzy stosownym komentarzem Artur Andrus.

13.04 - godz. 18:00 - Pakowski Konkurs Główny cz. 1

Konkurs Główny to ostatni, decydujący etap 34. Przeglądu Kabaretów PAKA. Dla uczestników to już ostatnia prosta w drodze do kabaretowej kariery. Ponownie muszą zaprezentować się z jak najlepszej strony przed publicznością i jurorami. To podczas tych dwóch wieczorów, Jury Główne wybierze zwycięzców. Zgromadzona publiczność również będzie mogła dorzucić „swoje 3 grosze”, ponieważ każdy widz ma przywilej oddania jednego głosu na artystę, który- według niego- wypadł najlepiej. 
O tym, kto został zwycięzcą tegorocznej PAKI dowiemy się w nocy z 14 na 15 kwietnia, natomiast oficjalne odczytanie werdyktu i wręczenie nagród będzie miało miejsce podczas uroczystej Gali- 15 kwietnia 2018 roku. 
Dążąc konsekwentnie za naszym tegorocznym hasłem „Budujemy nowy dom”, Finały 34. PAKI i towarzyszące im wydarzenia odbędą się w całkiem nowym miejscu – w Nowohuckim Centrum Kultury, w Krakowie. 
W Jury zasiądą takie osobistości jak: Zofia Czerwińska, Rafał Kmita, Beata Harasimowicz, Marcin Wójcik, Ewa Błachnio oraz Robert Korólczyk, a całość poprowadzi Bartosz Demczuk z kabaretu „Młodych Panów”. 
Tego dnia zaprezentują się w Konkursie Piosenki 34. PAKI:
-Drzewo a gada – „Kobieda”
-Marco Marecki – „Piosenka Czeska”
-Kabaret NASZ – „Poniedziałek”
-Adam Wacławiak – „Świadectwo dojrzałości”
-Kabaret A Jak! – „Mechanik”
A także w Konkursie Głównym:
-Magdalena Kubicka
-Szymon Łątkowski
-Paulina Potocka
-Kabaret Kałasznikof

13.04 - godz. 21:00 - Koncert Pojedynków

KABARET MŁODYCH PANÓW, TOMASZ JACHIMEK, K2, A JAK! , Prowadzenie: Piotr GUMA Gumulec
Wieczór wyjątkowo kochany przez Pakowską publiczność. Koncert pod każdym względem wyjątkowy: laureaci poprzedniej edycji staną w szranki z gwiazdami polskiego kabaretu, a o tym kto wygra zadecyduje publiczność! Kabarety zaprezentują się w odsłonach przygotowanych specjalnie na tę okazję, m.in. w skeczach premierowych, skeczach w składach mieszanych i parodiach „przeciwników”. Często owocem tej nocy są nowe kabaretowe współprace – jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy jak się one rodzą – nie może Cię nie być!

14.04 - godz. 17:00 - Pakowski Konkurs Główny cz. 2

Tego dnia zaprezentują się w Konkursie Piosenki 34. PAKI:
-Zespół Inżynieria Środowiska – „Goryl”
-Klub Szyderców Bis – „Na Kaponierze”
-Jan Woldan z kabaretu Teatralski – „Psychika hipochondryka”
-Kabaret FAN – „Trzy spełnione doby”
-Kwartet Wokalny Voice Band – „Upięknij się”
A także w Konkursie Głównym:
-Monika Nowogrodzka
-Kabaret FiFa-RaFa
-Grzegorz Dolniak
-Kwiatkowski I Bank

14.04 - godz. 20:00 - Koncert Improwizacji

Specjalność zakładu czyli Wieczór Komedii Improwizowanej z gwiazdami. Szaleństwo, śmiech i pełna improwizacja - dosłownie. Na scenie rządzić będzie po raz kolejny krakowska Grupa AD HOC, która wraz z towarzyszami gośćmi wyczaruje dla widzów światy na zawołanie i na poczekaniu. Inspiracją będzie to, czego widzowie sobie zażyczą, a motywem przewodnim – Święto Kobiet, dlatego wieczór będzie obfitował w wiele niespodzianek. Dla towarzyszy i towarzyszek przede wszystkim- zarówno na scenie jak i na widowni.

15.04 - godz. 20:30 - Koncert Galowy - Przodownicy Kabaretu

Podsumowanie 34. PAKI – wieczór najnowszych i najbardziej utytułowanych laureatów PAKI. Zaprezentują się zarówno Ci świeżo upieczeni, jak i zdobywcy najwyższych laurów PAKI – Grand Prix sprzed lat: Kabaret Moralnego Niepokoju i Kabaret Ani Mru-Mru . Zobaczymy skecze premierowe i te, za które jury pakowskie przyznało GRAND PRIX lata temu. Razem, wspólnie z widzami przed telewizorami zobaczymy na żywo defiladę skeczy największych przodowników kabaretu. Całość poprowadzą dumni laureaci PAKI – Kabaret Młodych Panów.
Reżyseria : Beata Harasimowicz
Prowadzenie: Bartosz Demczuk i Robert Korólczyk
Występują Przodownicy Kabaretu: Laureaci 34.PAKI; Kabaret Ani Mru-Mru; Kabaret Moralnego Niepokoju; Robert Korólczyk The Jobers.

Patronem medialnym wydarzenia jest Meloradio.