Bemowski Piknik Naukowy i koncert Dawida Kwiatkowskiego

29.06.2021 10:33

Zapraszamy Was serdecznie na Bemowski Piknik Naukowy, który odbędzie się w sobotę, 10 lipca, w godz. 11:00–16:00 na terenie Bemowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Obrońców Tobruku 40. Na zakończenie, o godz. 16:00, rozpocznie się koncert utalentowanego wokalisty młodego pokolenia – Dawida Kwiatkowskiego.

Bemowski Piknik Naukowy i koncert Dawida Kwiatkowskiego

Zorganizujemy szeroki wachlarz warsztatów, pokazów i zabaw naukowych, konkursów oraz innych atrakcji dla dzieci i młodzieży. Będziecie mieli okazję spróbować swoich możliwości w różnych strefach naukowych:

·  Strefa Centrum Nauki Kopernika;

·  Nowoczesne Technologie;

·   Ale kosmos!;

·   Klimat to my! – strefa ekologiczna;

·  Żywioły;

·   Domowe Laboratorium;

·   Akademia Młodego Medyka;

·   Powrót do przeszłości – strefa archeologiczna.

 

Centrum Nauki Kopernik odpowie Wam na pytania: czy rytm wpływa na poczucie czasu? Czym jest dźwięk dla fizyka, a czym dla artysty? Ile waży powietrze, które jest nad nami? Wraz z „Małym inżynierem” staniecie się konstruktorami prawdziwych robotów Lego WeDo, a także nauczycie się programowania gier! „Planeta Anuka” zabierze Was w kosmiczną podróż w mobilnym planetarium. Obejrzycie Słońce, Księżyc, gwiazdozbiory, planety, galaktykę, deszcz meteorów i meteoryty. Będziecie mogli zobaczyć nawet swój gwiazdozbiór zodiakalny! Zabierzemy Was również na wirtualny pokaz stacji kosmicznej w goglach VR. Podczas Pikniku poznacie bliżej żywioły ziemskie. Przekonacie się, dlaczego woda jest źródłem życia i odwiedzicie krainę magii z suchym lodem. Wraz z „Mocną ekipą” stworzycie laboratorium, w którym wykonacie mydełka i lawową lampę! Dowiecie się, jak możemy pomóc matce Ziemi oraz dlaczego segregowanie śmieci jest ważne. Do domów wrócicie z własną woskowijką i woreczkiem wielorazowym. Razem z Akademią Małego Lekarza osłuchacie serce prawdziwym stetoskopem, nauczycie się anatomii z panem Kostkiem, a także odbędziecie „Misję dla Superbohatera, czyli ABC pierwszej pomocy”. Wojskowa Akademia Techniczna pokaże Wam, jak działa skaner 3D. Wydział Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego zabierze Was w podróż do epoki kamienia. Zobaczycie pradziejową produkcję narzędzi krzemiennych oraz ornamentowanie naczyń ceramicznych. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego przybliży Wam świat pszczół. Dowiecie się, dlaczego bez tych owadów na ziemi nie istniałoby życie i spróbujecie różnych rodzajów miodu. Niespodzianką będą pokazy ciekłego azotu z degustacją lodów molekularnych od „Nitro Lody”!

Wspólnie stworzymy przyjazną przestrzeń do eksperymentowania i rozmów dla wszystkich młodych ludzi, którzy są otwarci na nowe doświadczenia oraz poszerzanie wiedzy w formie zabawy. Będziemy pobudzać wyobraźnię i zachęcać do odkrywania świata nauki! Nie może Was tam zabraknąć!

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

Przeczytaj więcej