„Dzieci widzą duchy” na Dużej Scenie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi

12.02.2020 14:08

Na Dużej Scenie Teatru im. S. Jaracza w Łodzi odbędzie się prapremiera autorskiego spektaklu Mariusza Grzegorzka pt. „Dzieci widzą duchy”. Zapraszamy 22 i 23 lutego.

Dzieci widzą duchy

fot. materiały promocyjne

NIEZWYKŁY, przejmująco piękny, tak smutny, że często przez to wesoły spektakl w reżyserii Mariusza Grzegorzka. Przestrach i wzruszenie. Intensywne teatralne obrazy, brawurowa obsada aktorska, mnóstwo hipnotycznej muzyki – od listy przebojów, poprzez pieśni ludowe do średniowiecznych chorałów. Takiego teatru nie robi nikt inny, nigdzie indziej! Przyjdź!!!

„Dzieci widzą duchy” to próba rozwinięcia w teatrze profesjonalnym konwencji teatralnej, którą reżyser Mariusz Grzegorzek eksplorował w udany sposób w dwóch przedstawieniach dyplomowych zrealizowanych na deskach Teatru Studyjnego we współpracy ze studentami wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi: „Pomysłowe mebelki z gąbki” oraz „Nie jedz tego! To jest na święta!”. Spektakl będzie kolażową, muzyczno-ruchowo-teatralną, częściowo improwizowaną próbą odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być prawdziwie dorosłym? Czy wyzbycie się wewnętrznego dziecka, skupienie na samokontroli, wzięcie odpowiedzialności za siebie i innych, musi doprowadzić do rezygnacji z wewnętrznej wrażliwości, empatii i intuicji? Czy w bajkach kryją się sensy głębsze i bardziej niepokojące niż tylko proste wytyczne: jak być sformatowanym członkiem rodziny i społeczeństwa?

***

Opracowanie dramaturgiczne, reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne, światło: Mariusz Grzegorzek

Kostiumy: Tomasz Armada

Opracowanie muzyczne: Leszek Kołodziejski

Opieka wokalna: Iza Połońska

Reżyseria dźwięku: Wadim Radziszewski

Asystentka reżysera/inspicjentka/suflerka: Marta Baraszkiewicz

W spektaklu wystąpią: Mikołaj Chroboczek – Dziecko 1, Mateusz Czwartosz – Dziecko 2, Marek Nędza – Dziecko 3, Agnieszka Skrzypczak – Dziecko 4, Paulina Walendziak – Dziecko 5, Mateusz Więcławek – Dziecko 6, Elżbieta Zajko – Dziecko 7.

W spektaklu wykorzystano następujące utwory: Edgar Allan Poe, „Cień” (fragmenty), przekład Bolesław Leśmian, Bracia Grimm, „Krzak Jałowca” (fragmenty), przekład Emilia Bielicka, Krystyna Łagowska, „Pies z plasteliny” (wiersz z tomiku o tym samym tytule, wydawnictwo Stowarzyszenie Mali Bracia Ubogich).

Licencjodawcą jest ZAiKS.

Zachęcamy do obejrzenia trailera spektaklu:

Prapremiera polska: 22 i 23 lutego na Dużej Scenie

Kolejne pokazy: 25, 26 lutego oraz 20, 21 i 22 marca na Dużej Scenie

DUCHY plakat RGB_WEB
Przeczytaj więcej