Dziecięcy Festyn Cyrkowy już 4 sierpnia 2018 o godz. 11.00 w Fosie Zamkowej w Toruniu

02.08.2018 10:25

Festyn będzie zwieńczeniem warsztatów teatralno-cyrkowych „Lato w teatrze” ALE CYRK! organizowanych przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. 

Dziecięcy Festyn Cyrkowy już 4 sierpnia 2018 o godz. 11.00 w Fosie Zamkowej w Toruniu

Dzieci zaprezentują efekty swojej dwutygodniowej pracy: etiudy teatralne i ich scenografię, pokazy iluzjonistyczne, żonglerskie, klaunowskie i taneczne, mini koncert, a także inne elementy cyrkowo-teatralne będące ich autorskimi pomysłami. W razie niepogody festyn odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1 w Toruniu.

W trakcie półkolonii Lato w teatrze ALE CYRK!, podczas warsztatów i debat oksfordzkich dzieci rozmawiały o wrażliwości, uważności i empatii wobec zwierząt i ludzi. Przypomniały sobie postać Doktora Dolittle i jego cyrku. Zastanawiały się, czy świat jest sprawiedliwy i czy my, ludzie, jesteśmy lepsi od zwierząt? 

fot. Kaja Kant (3)

(fot. Kaja Kant)

Dzieci połączone były w grupy nazywane namiotami cyrkowymi:

RYTMU I WYGIBASÓW, gdzie pod okiem Adriana Wilka, Jacka Ruszkowskiego i Michała Składanowskiego zgłębiały m.in. tajniki żonglerki, chodzenia na szczudłach, a także tańca współczesnego,

DŹWIĘKU I KOLORU – tutaj pod opieką Agnieszki Dąbrowskiej i Tomasza Cebo uczyły się tworzyć m.in. muzykę z dźwięków naturalnych, a także projektować i tworzyć elementy scenografii widowiska cyrkowego, plakaty i transparenty,

ŚMIECHU I MAGII, gdzie pod czujnym okiem Mariusza Czajki i Mieczysława Giedrojcia poznawały sztukę iluzji, klaunady i pantomimy,

WYLĘGARNI POMYSŁÓW – pod opieką Agnieszki Zakrzewskiej i Magdaleny Jasińskiej przygotowywały medialną oprawę festynu, poznawały tajniki skutecznej komunikacji i dziennikarstwa.

W czasie warsztatów dzieci odwiedziły między innymi patronów medialnych, w tym Meloradio, gdzie przygotowały spot zapraszający na imprezę:

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatru. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W aktualnej 11. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski –17 organizacji pozarządowych i 23samorządowe instytucje kultury. 

Więcej informacji na:

www.woak.torun.pl

www.latowteatrze.pl

www.facebook.com/programLatowteatrze