Kochasz psy? Tego nie możesz przegapić! 20 tysięcy psów i 340 ras na Euro Dog Show

08.10.2018 12:24

Aż dwadzieścia tysięcy psów – właśnie tyle czworonogów z całej Europy zaprezentuje się podczas Europejskiej Wystawy Psów Rasowych, która w dniach 11-14 października po raz pierwszy w historii zagości w Warszawie. Na wystawie zobaczymy przedstawicieli aż 340 ras ze wszystkich grup FCI. Psie piękności z 61 krajów będą walczyć o prestiżowe wyróżnienia. Zobaczymy też pokazy dog dancingu i posłuszeństwa sportowego, wystawy towarzyszące oraz strefę handlową z produktami dla psów.

Kochasz psy? Tego nie możesz przegapić! 20 tysięcy psów i 340 ras na Euro Dog Show

80 ringów i 160 sędziów

Europejska Wystawa Psów Rasowych, czyli Euro Dog Show to wydarzenie absolutnie wyjątkowe w kalendarzu stołecznych imprez. Pierwszy raz bowiem Warszawa będzie gościć wystawę psów o takiej skali. Można śmiało powiedzieć, że przez tych klika dni to właśnie Warszawa będzie psią stolicą Europy. Na wystawę przyjadą hodowcy psów z kilkunastu krajów, na potrzeby których obok hal wystawowych zbudowane zostanie specjalne pole camperowe. Ale Euro Dog Show to także znakomita okazja dla wszystkich dużych i małych miłośników psów do zobaczenia na żywo tysięcy przeróżnych psiaków, także tych bardzo rzadko spotykanych ras. Na wystawie pojawi się bowiem 20 tysięcy psów reprezentujących w sumie 340 ras. Fanów internetowych memów z „piesełem” z pewnością ucieszy obecność psów rasy shiba inu. Dzieciaki oszaleją na widok 101 i więcej dalmatyńczyków czy znanych z „Zakochanego kundla” cocker spanieli, a miłośnicy wielkich psów zachwycą takie rasy, jak: berneński pies pasterski, bernardyn czy owczarek kaukaski. Która z ras reprezentowana będzie najliczniej? Przekonamy się po zamknięciu zgłoszeń. Zwierzaki zaprezentują się przed 160 sędziami z całej Europy na około 80 ringach. Psy będą oceniane w 8 różnych kategoriach: najlepsze młodsze szczenię, najlepsze szczenię, najlepszy junior, najlepszy weteran, najlepsza para i grupa hodowlana i zwycięzca grupy. Ostatniego dnia spośród najlepszych psów z każdej grupy zostanie wybrany Best in Show. Ciekawostką będzie konkurs na najlepszego psa rasy polskiej.

Dog dancing na ringu honorowym oraz wystawa jubileuszowa

Sercem wystawy Euro Dog Show będzie oczywiście ring honorowy. To tutaj rozstrzygnięte zostaną najważniejsze rywalizacje. Codziennie zobaczymy w nim także pokazy dog dancingu, czyli czworonogów, które świetnie radzą sobie także na dwóch łapach. Kolejną atrakcją imprezy będzie pokaz posłuszeństwa sportowego. W dodatku, podczas Euro Dog Show zobaczymy „Jubileuszową Wystawę 80-lecia”, którą Związek Kynologiczny w Polsce uczci swoje okrągłe urodziny. W ringu wystawowym przyznanych zostanie 11 tytułów, a w ringu honorowym 6. Kolejnymi wystawami towarzyszącymi Europejskiej Wystawie Psów Rasowych będą XXXI Klubowa Wystawa Polskich Owczarków Nizinnych oraz Wystawa Międzynarodowego Klubu Sznaucera i Pinczera (ISPU).

Wszystko dla psów

Część targowa imprezy dedykowana jest zarówno środowisku profesjonalnych hodowców, jak i wszystkim posiadaczom i miłośnikom psów, których z pewnością podczas Euro Dog Show nie zabraknie. W części targowej imprezy znajdą się produkty dla psów: karmy, ubrania, smycze, artykuły higieniczne, zabawki czy akcesoria. Wystawcami będą producenci, dystrybutorzy i importerzy z Polski i zagranicy. Nie zabraknie też specjalistycznych usług dla psów – hoteli, placówek pielęgnacyjnych, rehabilitacyjnych i leczniczych. Zgłoszenia firm do części targowej wciąż trwają.

Gończy Polski

Bezpłatny dojazd, bilety online

Wystawa odbędzie się w Ptak Warsaw Expo, położonym na przedmieściach Warszawy. Do centrum targowego łatwo dojadą zarówno odwiedzający z aglomeracji warszawskiej, jak i z innych regionów Polski. Centrum położone jest bezpośrednio przy trasie S8, na przecięciu szlaków komunikacyjnych S7, S8 i A2. Z centrum stolicy dojedziemy tam samochodem w 15 minut. Dojazd z lotniska Chopina zajmie około 10 minut. Dla niezmotoryzowanych gości zostanie natomiast uruchomiony bezpłatny dojazd. Przez wszystkie dni imprez specjalne autobusy będą kursować z centrum Warszawy i z powrotem. Bilety na wystawę na ebilet.pl

Więcej informacji na: www.eurodogshow2018.pl