„Fotografia jest kobietą” - niezwykła wystawa w CSW w Toruniu

27.04.2018 16:46

W sobotę 28 kwietnia 2018 r. przy Wałach Gen Sikorskiego 13 odbędzie się IX wernisaż fotografii absolwentek Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej pt. „Fotografia jest kobietą”. O godz. 14 w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” będzie można nie tylko obejrzeć wystawę, ale także poznać autorki fotografii oraz bohaterów zdjęć, które na dwa dni zawisną na ścianach galerii.

„Fotografia jest kobietą” - niezwykła wystawa w CSW w Toruniu

Wystawa to zwieńczenie nauki na Uniwersytecie Akademii Fotografii Dziecięcej, międzynarodowej szkoły fotografii, która funkcjonuje w trybie online. Ponad 100 słuchaczek kursów po półrocznej bardzo intensywnej pracy nad zaawansowanymi zagadnieniami wybiera swoje najlepsze z wyróżnionych prac, często z bohaterami swoich kadrów, i spotyka się, by uroczyście podsumować naukę i odebrać dyplomy.

Zdjęcia łączy kilka motywów – dziecko, rodzina, życie rodzinne, miłość, relacje widziane oczami mamy i pokazane z wyjątkowej perspektywy kobiecej. Współczesna kobieta to osoba silna, wrażliwa, zdecydowana, łącząca wiele ról, które wywalczyła przez lata aktywnego mądrego feminizmu. Życie rodzinne, które zobaczycie na tej wystawie, to wszystkie aspekty codzienności, to mnogość tematów, które zna każdy rodzic, co czyni tę ponad setkę zdjęć wyjątkowo uniwersalnymi nie tylko dla innych kobiet, ale dla każdej osoby, która rozumie znaczenia słów miłość i rodzina.

Honorowy Patron Wystawy, Prezydent Miasta Torunia, jest przekonany, że to „wystawa doskonale wpisująca się w obchody Roku Praw Kobiet, przyczyni się do kształtowania społecznej świadomości znaczenia równouprawnienia kobiet i mężczyzn we współczesnym świecie”. Na wernisażu odbędzie się także uroczyste wręczenie specjalnych wyróżnień dla tatusiów i mam. Zapraszamy zatem na wernisaż wszystkich: rodziców, pasjonatów fotografii, osoby poszukujące utalentowanych fotografów, sympatyków prawdziwego życia rodzinnego, całe rodziny z dziećmi, mecenasów sztuki. Wydarzenie jest otwarte, organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia go i spotkania się z artystkami i ich inspirującymi obrazami.

Zdjęcia z wystawy „Fotografia jest kobietą” będzie można obejrzeć 28 i 29 kwietnia 2018 r. w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu. Uroczyste otwarcie wystawy i wernisaż odbędą się 28 kwietnia o godzinie 14:00. Wydarzenie potrwa do godz. 17.00. Podczas gdy dorośli będą zajęci wystawą, dzieci będą miały zapewnioną opiekę animatorów.

Patronat medialny nad wystawą ma Meloradio Toruń oraz Miasto Kobiet.