Galeria Młociny wspólnie z Fundacją Viva dla zwierząt

26.07.2021 16:54

W Galerii Młociny ma miejsce wyjątkowa wystawa realizowana we współpracy z Fundacją Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva, w ramach której odwiedzający mogą obejrzeć fotografie psów znajdujących się w schroniskach, a także zapoznać się z historią czworonogów i kto wie – być może zaadoptować swojego wymarzonego pupila! W centrum handlowym wystawiono także pojemnik na podarunki takie jak karmy, koce oraz preparaty przeciw kleszczom, którego zawartość trafi do podopiecznych schronisk dla zwierząt w Korabiewicach i Celestynowie.

Galeria Młociny wspólnie z Fundacją Viva dla zwierząt

Wakacje niewątpliwie mają swój niepowtarzalny urok. Niestety jest to również okres, w którym ze względu na regularne wyjazdy często porzuca się zwierzęta, a domy tymczasowe szybko stają się przepełnione. W związku z tym Galeria Młociny wspólnie z Fundacją Viva wpadły na nieszablonowy pomysł, którego celem jest zachęcenie do odpowiedzialnej i przemyślanej adopcji. Tuż przy wejściu głównym do obiektu znajduje się wystawa fotografii Doroty Majcher, przedstawiająca czworonogi czekające na nowego opiekuna w Schronisku w Korabiewicach. Zainteresowani mogą zapoznać się z historią każdego z nich, a nawet przygarnąć wymarzone zwierzę i na zawsze odmienić jego los!

– Galeria Młociny to także miejsce życia społecznego i licznych inicjatyw realizowanych z myślą o odwiedzających oraz o tych, którzy potrzebują pomocy w danym momencie. Bardzo się cieszymy, że możemy połączyć siły z Fundacją Viva. Jeśli nasza wystawa przyczyni się do choćby jednej odpowiedzialnej adopcji, będziemy bardzo usatysfakcjonowani. Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy zmienić życie naszych braci mniejszych – mówi Kamila Kiersikowska, dyrektor Galerii Młociny.

– Cieszymy się, że Galeria Młociny znów zaprosiła nas do współpracy w zakresie pomocy zwierzętom. Wydawałoby się, że placówka handlowa to nie miejsce prozwierzęce, jednak obiekt w najlepszy możliwy sposób wykorzystuje przestrzeń i inne swoje możliwości, by kupujących uwrażliwiać na los czworonogów. Dziękujemy za wsparcie. Jesteście świetnym przykładem odpowiedzialnego biznesu – dodaje Irena Kowalczyk-Ornowska, która koordynuje inicjatywę z ramienia Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!

W obiekcie znajdziemy również specjalny pojemnik, którego zawartość zostanie przekazana do schronisk dla zwierząt w Celestynowie oraz Korabiewicach. Podopieczni z pewnością ucieszą się z karmy dobrej jakości dostępnej w sklepach zoologicznych, zabawek, koców oraz preparatów przeciw kleszczom. Fundacja przypomina, że odpowiednie karmy dla szczeniaków oraz psów dorosłych nie posiadają wysokiej zawartości zbóż lub są ich całkowicie pozbawione.

Przeczytaj więcej