Ile kosztuje wycieczka do Dubaju?

21.08.2018 10:24

Dubaj to niesamowite miasto, które zapiera dech w piersiach wszystkim przejezdnym. Jest ono symbolem bogactwa i dostatku, a także miejscem, w którym współcześni architekci przechodzą samych siebie. W Dubaju żyje się na wysokim poziomie i wielu Polaków chce na własnej skórze doświadczyć wygód, jakie są tam oferowane.

Dubaj

Przeloty, hotele oraz restauracje

Najważniejszy w planowaniu wycieczki jest oczywiście przelot i to od niego powinniśmy zacząć poszukiwania. Chociaż wiele biur podróży proponuje nam wybór wycieczki w zaproponowanym przez nich terminie, to jednak Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości samodzielnego przygotowania podróży. W tym celu sprawdzają strony z tanimi lotami, które na przykład, oferują przelot z Warszawy do Dubaju od 1500 zł za osobę. Cena ta może nam się wydać dość wygórowana, ale wszystko ze względu na odległość, jaką trzeba pokonać, podróżując w okolice tej nowoczesnej metropolii.

Jeżeli chodzi o hotele, to na pewno wszyscy zainteresowani wiedzą, że Dubaj kojarzy się z jedynym na świecie siedmiogwiazdkowym hotelem w kształcie żagla. Tutaj najtańszy apartament za noc, w przeliczeniu na złotówki kosztuje około 8 tysięcy. Natomiast w najdroższym – sporo ponad 50 tysięcy. Niemniej jednak, w mieście można trafić na okazyjne ceny hoteli, ale najczęściej warto zastanowić się nad tym, czy jakieś biuro podróży nie będzie miało lepszej oferty cenowej, w której skład wchodzi już przelot i nierzadko jeden posiłek, na przykład śniadanie.

Komunikacja, atrakcje, pamiątki

To kolejny aspekt, o którym nie powinniśmy zapominać, zwłaszcza jeżeli chcemy maksymalnie wykorzystać naszą wizytę w Dubaju. Komunikacja w tym mieście opiera się na kilku różnych środkach transportu. Między innym są to popularne na całym świecie autobusy, tramwaje oraz taksówki, a w przypadku Dubaju – także transport wodny czy niezawodne rowery, które poradzą sobie z wszechobecnymi korkami najlepiej. Ceny są zbliżone do polskich, co pozwoli na maksymalne wykorzystanie publicznego, dubajskiego środka transportu.

Atrakcje w Dubaju również stanowią ważny punkt dla polskich podróżników. To właśnie tutaj mamy do czynienia z największym ogrodem świata, który zachwyci każdego miłośnika natury ogromną kolekcją kwiatów oraz żywych i barwnych motyli. Fani niesamowitych konstrukcji poczują się jak w domu, zwłaszcza że Dubaj to jeden wielki plac budowy. Dla wymagających polecamy jedyne w swoim rodzaju akwarium z rekinami na wyciągnięcie ręki, a dla spragnionych doskonałych wrażeń – wjazd windą na szczyt Burj Khalifa. Chociaż część miejsc ma darmowy wstęp, to jednak za wiele niesamowitych atrakcji trzeba zapłacić. Sam koszt wjazdu na szczyt najwyższego budynku świata kosztuje przeszło 100 zł za osobę. Nie zapominajmy również o pamiątkach!

Koszty wycieczki do Dubaju, a pożyczki przez Internet

Jak widać, koszty są dość wysokie. Warto jednak spełnić swoje marzenie o zwiedzeniu najbogatszego i jednocześnie najbezpieczniejszego miasta na ziemi. W tym celu można skorzystać między innymi z pożyczki przez Internet, która pozwoli na opłacenie całej podróży, wraz z uwzględnieniem kosztów za atrakcje czy pamiątki(przeczytaj więcej - https://proficredit.pl/pozyczki-przez-internet/). Pozyskanie jednak takich funduszy musi wiązać się z przemyślaną decyzją, na podstawie przeanalizowania domowego budżetu oraz możliwości spłaty w comiesięcznych ratach. Jest to dobry sposób na szybkie zrealizowanie swoich planów i marzeń, jeżeli tylko jesteśmy w stanie spłacić pożyczki przez Internet.