Kongres Przyszłości po raz piąty

16.11.2021 14:25

Już 18 listopada w Olsztynie odbędzie się piąta edycja Kongresu Przyszłości. Wydarzenie jest miejscem spotkania ludzi biznesu, nauki, samorządowców i wszystkich, którzy chcą mieć realny wpływ na przyszłość Warmii i Mazur.

Kongres Przyszłości po raz piąty

Od 2017 roku Kongres Przyszłości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w warmińsko-mazurskim. Całodniowe spotkanie wypełniają wykłady, debaty, konferencje i szkolenia. Beata Tokarczyk z Grupy WM mówi: - Piąty Kongres, choć bazuje na strukturze poprzednich edycji, będzie czymś zupełnie nowym. Mam nadzieję, że zaskoczymy naszych gości i uczestników! Opieramy się na podziale wszystkich spotkań na cztery podstawowe bloki: Człowiek, Natura, Technologia oraz Region 2030.

Blok “Człowiek” poświęcony jest przede wszystkim tematyce rozwoju zawodowego i osobistego. Poruszone będą tematy budowania kompetencji zawodowych jeszcze przed wejściem na rynek pracy, co szczególnie interesuje studentów. Ważną kwestią będą najbardziej perspektywiczne zawody i kierunki, w które dziś warto inwestować.

Na kongresowej scenie zobaczymy wiele znanych osób m.in. Radka Kotarskiego, który opowie o tym, co i dlaczego tak naprawdę kupują ludzie. Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie z Arturem Kurasińskim, który pokaże, jakie błędy popełniają na początku ci, którzy uruchamiają własne startupy.

Blok “Natura” jest bardzo istotny dla Warmii i Mazur. Dlatego podczas Kongresu nie zabraknie dyskusji i ekologii i realnych rozwiązaniach. Jarosław Tokarczyk z Grupy WM zapowiada: - W bloku Natura będziemy rozmawiali o eko-miastach i różnych aspektach korzystania z energii odnawialnej w naszym województwie. Sporo miejsca poświęcimy także edukacji w kontekście europejskiego Zielonego Ładu.- Wspomniany blok płynnie łączy się z kolejną częścią Kongresu - blokiem “Technologia”. - Rozmawiając o Technologii wiele miejsca poświęcimy zagadnieniom związanym z nowoczesnymi technologiami medycznymi. To naturalna konsekwencja rozwoju naszego regionu - zdecydowaliśmy się realizować założenia “Zdrowego życia”, czyli potencjalnej nowej inteligentnej specjalizacji dla województwa. W myśl tej strategii w niedługim czasie na naszych terenach powstaną nowe ośrodki medyczne, świadczące nowoczesne usługi dla pacjentów z Polski i całego świata. - dodaje Jarosław Tokarczyk.

Trzy wymienione bloki uzupełnia czwarty - “Region 2030”. To miejsce, w którym spotkają się samorządowcy wszystkich szczebli z Warmii i Mazur. Swoimi przemyśleniami z perspektywy europejskiej podzielą się pochodzący z naszego regionu europosłowie. Taka jest główna idea Kongresu - wszyscy, którzy mają wpływ na rozwój regionu, czyli przedsiębiorcy, naukowcy i samorządowcy wspólnie rozmawiają i działają na jego rzecz!

V Kongres Przyszłości:

Zapraszamy: 18 listopada (czwartek), Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne UWM w Olsztynie, ul. Dybowskiego 11 (kampus uniwersytecki).

Wstęp wolny.

Więcej informacji na www.kongresprzyszlosci.pl