Kraina Marzeń – dziecięcy festyn 6.07 w Toruniu

04.07.2019 14:54

Zapraszamy do Krainy Marzeń – wydarzenia w całości zaprojektowanego i zrealizowanego przez dzieci uczestniczące w półkoloniach artystycznych Lato w teatrze „Chodź pomarzyć!”. 

Kraina Marzeń – dziecięcy festyn 6.07 w Toruniu

fot. Karolina Kaja Kant

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę 6 lipca o 11.00 w Fosie Zamkowej w Toruniu. W razie deszczu odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 1. W programie między innymi: „pokazy sztuczek cyrkowych, etiudy taneczne i teatralne, mini koncerty, wystawy prac plastycznych, relaks z jogą oraz inne cuda wianki” – jak mówią dzieci. Poza prezentacją własnych umiejętności, dzieci będą uczyć przybyłych gości (swoich przyjaciół, rodziców, mieszkańców Torunia i turystów) podstaw sztuki teatralnej i cyrkowej, zapraszać do wspólnych działań plastycznych i tanecznych. Uczestnicy Lata w teatrze zaprezentują także swój list adresowany do dorosłych i zaproszą do współtworzenia drzewa marzeń.

Wstęp wolny.

Dzieci z pomocą Gustawa Nowaka z Meloradia przygotowały specjalny spot promujący wydarzenie:

A tak o akcji mówią sami organizatorzy:

W trakcie tegorocznego „Lata w teatrze” uruchamialiśmy procesy powstawania marzeń i wydobywaliśmy je na światło dzienne. Zachęcaliśmy uczestników do podejmowania wyzwań. Podnosiliśmy rangę ich pomysłów, pytań i marzeń. Sygnalizowaliśmy, że można realizować swoje potrzeby, a życie wypełnione marzeniami czyni codzienność bogatszą i ciekawszą. Dodaje skrzydeł, pozwala przekraczać własne granice.

Janusz Korczak budował ze swoimi podopiecznymi postawę współodpowiedzialności i braterstwa, równych praw i obowiązków. Oddaliśmy dzieciom znaczną część decyzyjności, ustaliliśmy ich rządy, zwoływaliśmy wspólne Rady Marzeń.

W trakcie dwóch tygodni półkolonii rozmawialiśmy o życiu ludzi i przedmiotów, o tym, czy mają marzenia, a jeśli tak, to jakie. Wymyślaliśmy razem bajki, konstruowaliśmy instrumenty recyklingowe, tworzyliśmy dźwięki naszej mocy, poznaliśmy ruch dodający wiary w siebie. Dbaliśmy też o relaks i wyciszenie uczestników. Zależało nam, by mieli szansę się zatrzymać, by mieli czas na marzenie i budowanie relacji ze sobą i z dorosłymi.

Pracowaliśmy w 7 grupach warsztatowych:

Kram „Cuda wianki": warsztaty teatralne, Kram „Majstersztyk": warsztaty teatralno-cyrkowe, Kram „Cuda na kiju": warsztaty scenograficzno-plastyczne, Kram „Arcydziełko": warsztaty plastyczno-literackie, Kram „Muzyczne śnienie": warsztaty muzyczno-konstruktorskie, Kram „Taneczne rarytasy": warsztaty taneczno-akrobatyczne, Kram „Trele-morele": warsztaty promocyjno-medialne, a także warsztaty jogi.

Warsztaty prowadzili: Jagna Mazur, Laura Słabińska, Tomasz Cebo, Rafał Cendrowski, Aron Ciesielski, Agnieszka Dąbrowska, Agnieszka Zakrzewska, Magdalena Jasińska i Mira Weręgowska.

Więcej na stronie:

www.woak.torun.pl

plakat Lato w teatrze Chodź pomarzyć_WOAK Toruń
Przeczytaj więcej