Maciej Stuhr i Paweł Baranek z Motion Trio z nowym projektem

24.02.2023 12:20
Maciej Stuhr i Paweł Baranek z Motion Trio z nowym projektem

Superbohaterowie? Znajdą się! Najmądrzejsze na świecie dziewczyny – oczywiście! Stwory nie z tej ziemi – jasne! A i trochę wiedzy przy okazji. Słuchowisko „Daleko i Blisko. Baśnie i Legendy Ukraińskie” zostało stworzone z myślą o porozumieniu między dziećmi polskimi a ukraińskimi. Głosem, który prowadzi najmłodszych po świecie opowieści jest Maciej Stuhr, a głębi historii dodaje muzyka w wykonaniu Pawła Baranka z Motion Trio. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Inicjatyw dla Nowej Edukacji.

-Kiedy się spotykamy z ludźmi z innej rodziny, z innego miasta, innego regiony czy kraju szukamy tego, co nas łączy. Czasem to zwyczaj, zabawa, My szukaliśmy opowieści, które dzieciom polskim i ukraińskim pozwolą znaleźć wspólny manownik. Wszyscy mamy za sobą zapas opowieści, to piękna kraina, możemy się nawzajem po nich oprowadzać – podsumowuje Katarzyna Jackowska-Enemuo, która zajęła się procesem adaptacyjnym.

Bajki łączą. Ich siła jest tak wielka, jak moc opowiadania historii. Ukraińskie dzieci poznają opowieść o Smoku Wawelskim, z kolei polskie dowiedzą się, kim był Kotygoroszko.

Słuchowisko jest dostępne bezpłatnie w sieci:

www.publio.pl/daleko-i-blisko,p1494872.html 

www.fine.ngo/sluchowisko-daleko-i-blisko/ 

Fundacja Inicjatyw dla Nowej Edukacji to organizacja, która działa rzecz rozwoju umiejętności i postaw przyszłości, wspierając rozwój dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Od czerwca 2022 roku Fundacja działa pod oficjalnym patronatem UNICEF.