Meloradio wspiera Wampiriadę

10.11.2017 15:12

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego zaprasza na jesienną edycję Wampiriady - największej akcji honorowego krwiodawstwa w środowisku akademickim. Wydarzenie odbędzie się w budynku biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w terminach 8-10 listopada 2017 r.

Meloradio wspiera Wampiriadę

Wampiriada jest jednym ze sztandarowych projektów Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Akcja ma na celu promowanie krwiodawstwa oraz zdrowego trybu życia w środowisku lokalnym i wśród Wrocławskich studentów. Organizatorom zależy na uświadomieniu ludziom, że krew jest bezcenna, a oddając ją można uratować czyjeś życie. Szerząc ideę krwiodawstwa, zwracają uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy. Aby móc oddać krew należy spełniać odpowiednie wymaga nią m.in. unikać intensywnego wysiłku fizycznego czy używek w dniu oddania krwi. Wszelkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Proces oddania krwi jest łatwy i trwa stosunkowo krótko. Zajmuję co najwyżej godzinę, dając przy tym ogromną satysfakcję dokonania dobrego uczynku. Na każdego uczestnika Wampiriady czekają nie tylko czekolady i zwolnienia lekarskie, ale również wyjątkowe nagrody ufundowane przez naszych partnerów. Są to m.in. unikalne koszulki projektowe, vouchery oraz przydatne gadżety. Pierwsza edycja akcji studenckiego honorowego krwiodawstwa odbyła się w 1999 roku w Krakowie. Wampiriada jest obecnie organizowana przez większość oddziałów NZSu przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Meloradio zastało patronem medialnym akcji.

wampiriada_zdjęcie