Młode Kino - Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży już wkrótce w Toruniu

20.11.2018 14:39

Już 29 listopada rusza druga edycja Festiwalu Filmowego dla Dzieci i Młodzieży. MŁODE KINO. To pierwszy taki festiwal na mapie wydarzeń kulturalnych w Toruniu.

Młode Kino - Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży

fot. materiały promocyjne

Przed nami trzy dni odkrywania i poznawania świata poprzez filmy, warsztaty i spotkania.
MŁODE KINO jest festiwalem dla młodego widza, którego chcemy zabrać w długą i piękną podróż, jaką jest kino.

Maluchowo
To oferta dla maluchów, by zachęcić je do wychodzenia do kina i pokazać, że obok tabletów i telewizji istnieje świat o wiele piękniejszy do poznawania bajkowych opowieści.

Panorama Młodego Kina
Co roku powstaje wiele pięknych filmów dla dzieci i młodzieży. Lwia część jednak nie trafia do naszych kin, umyka powszechnej uwadze, gdyż są to filmy niekomercyjne, pozostające najczęściej jedynie w obiegu międzynarodowych festiwali. W tym paśmie zostały zebrane najciekawsze tytuły ostatnich lat, na które warto zwrócić uwagę, a które opowiadają o niezmiernie istotnych sprawach w sposób zabawny, ciepły, wzruszający i przede wszystkim mądry.

Spotkanie z dubbingiem
Niektóre bajkowe głosy znamy na pamięć, wystarczy wspomnieć: Króla Juliana, Kaczora Donalda, Scooby Doo, Shreka czy jego kolegę Osła, Elsę i wiele innych. O dubbingu mało się mówi, a odgrywa on kluczową rolę w budowaniu postaci na ekranie, szczególnie tej animowanej, dziecięcej. Stąd w ramach tegorocznej edycji wydarzenia ponownie odkryjemy przed widzami tajniki dubbingu filmowego.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj więcej