Nowa powieść Agaty Kołakowskiej pod patronatem Meloradia

11.04.2018 14:11

Książka "Wyrok na miłość" przypomina, że realizacja pragnień to droga niełatwa i skomplikowana, obnażająca blaski i cienie ludzkiej natury. A sztuka jest jak zwierciadło, w którym możemy się przejrzeć.

Wyrok na miłość

Seria przypadków sprawia, że dzieło debiutanta trafia na deski teatru Variétés. Powstaje spektakl utkany z ludzkich niedoskonałości, marzeń, niewyrównanych rachunków i zbiegów okoliczności. Czy to dla wielu początek przemian i koniec złudzeń? Czy kolejny sukces? Czy amator zostanie dramaturgiem, a zwyczajna dziewczyna uwierzy w moc marzeń?

Adam Mitoraj, prawnik, jest specjalistą od rozwodów. W skrytości ducha marzy o karierze dramaturga. O tym, aby jego twórczość pisana do szuflady ujrzała światło dzienne.

Igor Niesłony jest dyrektorem prywatnego teatru muzycznego. To niełatwy człowiek, nie ma kryształowego charakteru, ale jest wizjonerem. Artystą przez duże A.

Marlena Zych to sprzedawczyni w sklepie z sukienkami. Po latach spędzonych w toksycznym związku powoli wychodzi na prostą. Od życia, które nauczyło ją, że marzenia są niepraktyczne, oczekuje wyłącznie spokoju.

Autorka ksiażki, Agata Kołakowska (ur. 1984), jest wrocławianką z urodzenia i zamiłowania. Jak do tej pory napisała dwanaście powieści obyczajowych.

Z myślą o książce skomponowano płytę z musicalowymi utworami, która została nagrana w studio 701 u Leszka Możdżera we Wrocławiu. Utwory "Wilda wody" i "Wyrok na miłość" śpiewa aktorka Teatru Muzycznego Capitol Ewa Szlempo.

okładka

Poniżej znajdziecie nagranie, w którym Agata Kołakowska opowiada o tym jak powstawała książka.