Perspektywy – 9 Hills Festival 2022

05.08.2022 14:50

Nadchodzi 7. edycja Perspektywy - 9 Hills Festival. W tym roku odbędzie się w Chełmnie dniach 12–14 sierpnia, a jej motywem przewodnim będzie sztuka radości. Twarzą (twarzami) edycji: Teatr Uśmiechy, złożony z aktorek i aktorów z niepełnosprawnością intelektualną, na co dzień będących uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chełmnie.

Perspektywy – 9 Hills Festival 2022

 

Przed nami koncerty, spektakle, wystawy, instalacje, otwarte podwórka starego miasta, nocna parada, strefy twórcze, odsłonięcie muralu i wiele innych. Wśród tegorocznych artystów m.in. Teatr KTO, Warszawskie Combo Taneczne Janka Młynarskiego, Mariusz Lubomski, Tord Gustavsen i Tore Brunborg. 

 

Perspektywy – 9 Hills Festival to organizowane w Chełmnie od 2016 r. trzydniowe spotkanie ze sztuką. Wydarzenie jest wynikiem współpracy mieszkańców, którzy co roku w połowie sierpnia otwierają bramy swojego miasta (kościołów, piwnic, podwórek i plenerów), zamieniając je w sale koncertowe, uliczne galerie sztuki i przestrzenie działań animacyjnych. W realizacji każdej edycji festiwalu uczestniczy ponad 300 chełmnian: wolontariuszy, artystów i animatorów, przedstawicieli fundacji i stowarzyszeń.

 

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

 

 

 

PIĄTEK 12.08.2022

14.00–17.30 

BĄDŹMY GOTOWI NA WYZWANIA PRZYSZŁOŚCI (konferencja) 

Kinoteatr RONDO 

18.30

OTWARCIE FESTIWALU

Tord Gustavsen i Tore Brunborg (koncert)

Kościół śś. Apostołów Piotra i Pawła

19.00

KOMPANIA MAMRO

Eksperyment (spektakl 16+)

Kościół św. Ducha  

20.30

KOMPANIA MAMRO

Eksperyment (spektakl 16+)

Kościół św. Ducha

21.30 

Czy to jest miłość, czy to jest kochanie? (reportaż)

Karolina Kasprzak, Teatr Uśmiechy

Kościół św. Ducha

20.00–3.00

9 HILLS ELECTRONIC SCENE

WOMEN IN ART

Nowe Planty

20.00–21.45  Vibe with the Beat (dj set) 

22.00–23.00 IKARVS (live) 

23.00–0.30 Ane (dj set) 

0.30–02.00 Marika Srbinovska (dj set) 

02.00–03.00 b2b all stars! 

SOBOTA 13.08.2022

14.00

Czy to jest miłość, czy to jest kochanie? (reportaż)

Karolina Kasprzak, Teatr Uśmiechy

Kościół św. Ducha

16.00

TEATR AGRAFKA

Prawy sercowy (spektakl 16+)

Kościół św. Ducha

18.00

TEATR AGRAFKA

Prawy sercowy (spektakl 16+)

Kościół św. Ducha

21.15

PARADA CHODZĄCYCH OBRAZÓW

BUM BUM ORKESTAR

Start: Nowe Planty/Fontanna

22.00

Teatr KTO

Zapach czasu

Rynek

18.00–3.00

9 HILLS ELECTRONIC SCENE 

GET THE FLOW

Nowe Planty

18.00–20.00 Luk&Lunar (dj set) 

20.00–21.30 Rybson (dj set) 

22.00–23.00 Ori Moto (live) 

23.00–01.00 ABĒDI (dj set) 

01.00–03.00 Foxall (dj set) 

NIEDZIELA 14.08.2022

10.30–12.00  

JOGA

Nowe Planty

12.00

BUM BUM ORKESTAR

Na dzień dobry

Rynek/Fontanna

12.00–18.00

MURAL–TEKTURAL

GOŁĄB POKOJU

Rynek

12.00–22.00

NAJWIĘKSZY NA ŚWIECIE EKRAN Z TEKTURY FALISTEJ

Rynek

13.00–19.00

SPOTKANIE Z RYTMEM

ul. Grudziądzka

13.00–20.00 (z przerwami)

DZIECIAKI, DLA WAS KLAUNIAKI!  

ul. Grudziądzka   

15.00

PRZEMEK KOSSAKOWSKI (spotkanie)

Nowe Planty

15.00

Czy to jest miłość, czy to jest kochanie? (reportaż)

Karolina Kasprzak, Teatr Uśmiechy

Kościół św. Ducha

17.30

MARIUSZ LUBOMSKI (koncert)

Kościół św. Ducha

20.00

WARSZAWSKIE COMBO TANECZNE (koncert z potańcówką)

Rynek

21.30  

VIDEO PROJEKCJA

Rynek

21.45

ŚWIATŁO-MUZYKA-LASER-LEGENDA

Rynek

PIĄTEK                        18.00–22.30 

SOBOTA                       13.00–21.00

NIEDZIELA                 12.00–19.00 

OTWARTE PODWÓRKA I STREFY

NoToBaja! (strefa teatralna)

Kościół św. Ducha

STRACHY W PANIEŃSKIEJ (warsztaty)

Baszta Panieńska, al. 3 Maja

RADOŚĆ ZMYSŁÓW (otwarte podwórko)

ul. Grudziądzka 29

EKOSTREFA – UpCykling (otwarte podwórko)

ul. Grudziądzka 25  

CZERPANIE PAPIERU (otwarte podwórko)

ul. Grudziądzka 32

ATELIER U SAWINY (otwarte podwórko)

ul. Rycerska 3

GALERIA RADOSNYCH PASJI  (grupa plastyczna UTW)

ul. Rynek 23

SŁUCHOWISKO (strefa)

Biblioteka Miejska, al. 3 Maja

Tylko w sobotę (13.08.2022)

POLSKA SJESTA (otwarte podwórko)

ul. Toruńska 25

OGRÓDEK 9HF – RELAKS I ZAKUPY (strefa)

ul. Grudziądzka 36

PIĄTEK                         18.00–20.00 

SOBOTA                        13.00–20.00

NIEDZIELA                  12.00–18.00 

9 HILLS KIDS ZONE (strefa)

MONDI KIDS ZONE (strefa)

INSTALACJE I WYSTAWY:

Otecki (mural)

ul. Rybacka 4

RADOŚĆ, MIŁOŚĆ, SPEŁNIENIE (wystawa)

Ewa Porożyńska

ul. Grudziądzka

UŚMIECH NA TAPECIE (wystawa)

Krzysztof Turzyński

Mury obronne

al. 3 Maja/ul. Toruńska

JOY CUBE (instalacja)

Tom Skof&Mike Ortalion 

Nowe Planty 

MYJNIA SAMOCHODOWA (instalacja)

Rynek

PAJĘCZYNA (instalacja)

Brama Grudziądzka

NIE KUPUJ, ADOPTUJ! (wystawa)

Nowe Planty

DUCHY (instalacja)

Rynek

RZEŹBY/INSTALACJA 

Rynek

JACEK FISZER I 14 DOSTAWCÓW ZDARZEŃ (wystawa)

Marek Tomasik

ul. Grudziądzka 24 (piwnica)

ŚCIEŻKA EDUKACYJNA (wystawa)

Papier mój bohater

Mury obronne

ul. 22 Stycznia/ul. Toruńska

ŁAWECZKA ZAKOCHANYCH  (instalacja)

Nowe Planty

GALERIA JEDNEGO OBRAZU (wystawa)

Wieża Ciśnień   

LARP

Agencja czasu

ul. Grudziądzka 36

PIĄTEK 18.00–22.00

SOBOTA 13.00–16.30, 17.00–21.00

SZLAK FESTIWALOWYCH MURALI 2016-2022

2016 MGR MORS (ul. Wodna 5)

2017 TAKIE PANY (ul. Poprzeczna 7)

2018 TAKTAK.BY (ul. Wodna 24)

2019 MIKOŁAJ REJS (ul. Toruńska 2)

2020 FAT HEAT (ul. 22 Stycznia 12)

2021 VASYL SAVCHENKO (ul. Grudziądzka 36)

2022 OTECKI (ul. Rybacka 4)

GRUDZIĄDZKA 25

Biuro informacyjne festiwalu

Pracownia festiwalowych pamiątek