Plakaty, czyli błyskawiczny przepis na metamorfozę wnętrza

03.07.2018 19:10

Nowy wystrój mieszkania wcale nie musi być okupiony żmudną pracą, czasochłonnym remontem ani wywracaniem wszystkiego do góry nogami. Czasami wystarczy naprawdę niewielka zmiana, by osiągnąć spektakularny efekt. Doskonałym dowodem na to są dekoracyjne plakaty. Oprawione w antyramę lub minimalistyczną ramę i zawieszone w centralnej części pokoju odświeżą dotychczasową aranżację. 

plakat

Jako że kochamy muzykę, wśród naszych propozycji będą przeważać plakaty muzyczne w bardzo różnych odsłonach. Przyjrzymy się dawnym gramofonom i radiom, zobaczmy z bliska najprzeróżniejsze instrumenty, a także poznamy wielu muzyków. Jesteśmy więcej niż pewni, że każdy prawdziwy meloman znajdzie tutaj garść inspiracji, które będzie mógł wykorzystać do wyczarowania zachwycającego wystroju. Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez muzyki, to spraw, by zagościła także w aranżacji Twojego mieszkania. 

plakat napisy muzyczny

Plakat dostępny w sklepie

Plakaty do salonu w duchu retro

Muzyka towarzyszy nam dzisiaj wszędzie. Słuchamy jej w radio, jadąc samochodem do pracy, w biurze włączamy muzyczne radio internetowe, a idąc pobiegać wieczorem, nakładamy słuchawki naszego smartfona i dbamy o formę w rytm naszej ulubionej piosenki. Kiedyś sytuacja była jednak odmienna, a do rozkoszowania się muzyką potrzebne były odpowiednie sprzęty. Jakie? Doskonale prezentują je nasze plakaty muzyczne. Były to z pewnością gramofony o przepięknie zdobionych tubach, którymi odtwarzano czarne, winylowe krążki, szafy grające, które kryły w sobie szeroki wachlarz najprzeróżniejszych utworów i wreszcie radia, jednak o zupełnie innym wyglądzie niż dzisiaj. Wizerunki tych zabytkowych sprzętów będą się znakomicie prezentować w eleganckim salonie. Wcale nie musimy posiadać wnętrza w stylu retro. Takie plakaty sprawdzą się także w tradycyjnym wystroju, a nawet w nowoczesnej przestrzeni, która nabierze dzięki nim oryginalnego charakteru.

Instrumenty muzyczne w sypialni

Plakaty do sypialni mogą przedstawiać romantyczne widoki i nastrojowe pejzaże, zachody słońca i kwiatowe kompozycje, ale mogą też ukazywać urzekająco piękne instrumenty muzyczne. Choć z reguły cieszymy się dźwiękami, jakie się z nich wydobywają, same w sobie są prawdziwymi arcydziełami, dlatego warto się im wnikliwie przyjrzeć. Jeśli chcemy stworzyć miłą dla oka aranżację, wybierzmy plakaty, na których znajdą się oryginalne ujęcia. Zamiast całej sylwetki instrumentu sięgnijmy po kadry eksponujące jedynie detale. Może to być gryf gitary, wycięcia w pudle rezonansowym skrzypiec, przyciski w trąbce lub czarno-białe klawisze pianina. W zależności od tego, w jakiej kolorystyce urządziliśmy sypialnię, możemy wybrać kolorowe lub monochromatyczne przedstawienia. A jeśli dysponujemy przestronnym wnętrzem, zamiast jednego plakatu wybierzmy trzy i stwórzmy z nich muzyczny tryptyk.

plakat do sypialni

Jazzmani, rockmani i inni muzycy

Plakaty z wizerunkami muzyków lub zespołów mogą się nam kojarzyć przede wszystkim z aranżacją pokoju nastolatka. Znamy jednak sposób, by wprowadzić takie wizerunki do salonu i zyskać spektakularny efekt. Zamiast fotografii z koncertów lub sesji zdjęciowych sięgnijmy po graficzne wzory. Artystyczne kompozycje mogą imitować szkice, malunki akwarelą, dawne ilustracje prasowe i komputerowe grafiki. Szczególnie interesująco przedstawiają się postaci jazzmanów z początku ubiegłego wieku, którzy zawojowali swoją muzyką Nowy Jork. Jeśli jesteśmy miłośnikami tego gatunku, koniecznie zawieśmy w swoim salonie tak plakat. A jeśli w naszym sercu gra nieco cięższa muzyka? Do wyboru mamy także wizerunki rockmanów – gitarzystów i perkusistów. Ile gatunków muzycznych, tyle możliwości – co powiesz na DJ’a przy konsoli lub wiolonczelistkę w orkiestrze symfonicznej?

Dekoracja stworzona jak z nut

W sytuacji, gdy jesteśmy otwarci na każdy gatunek muzyczny, nie musimy decydować się na przedstawienie określonego muzyka czy instrumentu. W takim wypadku doskonałym rozwiązaniem okażą się plakaty do salonu z nutami, które będą się znakomicie prezentować w pokoju melomana. Jeśli jesteśmy zwolennikami minimalistycznych aranżacji, sięgnijmy po prostą kompozycję, ukazującą tańczącą pięciolinię obsypaną nutami. Jeśli w naszym pokoju panuje klimat vintage, zdecydujmy się na wzór przedstawiający starodawne, lekko pożółkłe karty z zapisem klasycznego utworu muzycznego, a miłośnikom kolorowych i oryginalnych rozwiązań z pewnością spodobają się kompozycje malarskie, na których pismo nutowe powstało z kolorowych plam rozchlapanej farby. Dekoracyjne plakaty to błyskawiczny przepis na to, by odświeżyć dotychczasową aranżację mieszkania. Muzyczne kompozycje nie tylko ozdobią przestrzeń, ale doskonale wpasują się także w nasze gusta i pozwolą się nam cieszyć wnętrzem idealnie dopasowanym do naszej osobowości.