Pomagamy trenerowi znów stanąć na murawie

18.01.2019 11:37

W ten piątek - 18 stycznia - w Mrągowie odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Kazimierza Jachimowskiego, trenera lokalnej drużyny sportowej GKS Salęt Boże koło Mrągowa.

Kazimierz Jachimowski

Ważna postać dla lokalnej społeczności

Kazimierz Jachimowski to wyjątkowy człowiek, który rozkręcił lokalną drużynę sportową. Dzięki niemu młodzi zawodnicy awansowali do I Ligii Wojewódzkiej w grupie Trampkarz. - Charyzmatyczny człowiek, zawsze wyciągał pomocną dłoń. Wszyscy pamiętamy jego słynną czapkę, którą rzucał za każdym razem, gdy był zdenerwowany - mówi jeden z podopiecznych trenera Jachimowskiego, Radek Pawłowski. Za swoją działalność, która jednocześnie jest wielką pasją, trener nie pobierał żadnego wynagrodzenia. Co więcej, z własnych środków kupił duże auto, którym przewoził młodych zawodników na mecze i turnieje. - Czasem miałem wrażenie, że sport był dla niego ważniejszy niż jego rodzina. To stawiał na pierwszym planie, murawa była dla niego wszystkim - dodaje Przemysław Witkowski, sekretarz klubu Mrągowia Mrągowo, a prywatnie kolega trenera Kazimierza.

Niestety pod koniec marca 2018 roku uległ poważnemu wypadkowi. Udało się go wybudzić ze śpiączki, od tego czasu przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie. Z dnia na dzień jest w coraz lepszej formie, a rokowania lekarzy są bardzo dobre. Jednak przed nim jeszcze długa droga. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji. Jedna godzina pracy z prywatnym rehabilitantem to 70 złotych. By ćwiczenia były skuteczne potrzeba trzech godzin dziennie. Miesięcznie to około 6 tysięcy złotych. Codzienne dojazdy do Ostródy (100 km), a później do Olsztyna (60 km) pochłonęły wszystkie oszczędności rodziny, która nie jest w stanie pokryć kosztów dalszego leczenia.

Łączymy siły

Wierzymy, że razem damy radę sfinansować rehabilitację pana Kazimierza. W piątek 18 stycznia o godzinie 19:00 w restauracji Ceglana w Mrągowie odbędzie się wieczór charytatywny, organizowany przez reporterkę Meloradia, Justynę Malinowską.  W trakcie wydarzenia będą prowadzone licytacje przedmiotów i voucherów, przekazanych przez naszych partnerów. Będzie też kiermasz wyjątkowych pamiątek! Ty też przyjdź i pomóż, wrzucając np. 10 złotych do puszki. Razem damy radę!

Spokojniej, z nutą refleksji, ale będziemy!

Podczas tego wyjątkowego wieczoru wystąpią lokalne zespoły, które - ze względu na żałobę narodową - zaprezentują spokojniejszy repertuar lub zagrają akustycznie. Całe wydarzenie rozpoczniemy minutą ciszy, pamiętając o tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Piątek 18.01.2019, godzina 19:00

Restauracja Ceglana, Mrągowo

Przeczytaj więcej