Rydzewska Majówka, Jarmark Jadła, rękodzieła i rzemiosła
Jak co roku Rydzewo zaprasza na majowy wypoczynek. Rydzewska Majówka w niezwykłym klimacie, gwarna, smaczna ugości każdego, kto zawita do Rydzewa. W nowej lokalizacji, na plaży gminnej każdy znajdzie coś dla siebie podczas Jarmarku jadła, rękodzieła i rzemiosła. Będzie muzycznie, relaksująco ale też energetycznie w niezwykłym klimacie otaczających jezior i zieleni. Na przestrzeni wielu lat Rydzewska Majówka zgromadziła rzeszę fanów. Przybywajcie z lądu, z wody, cumujcie w Rydzewie i cieszcie się błogim wypoczynkiem.

Na scenie wystąpią: Jakub Kokocha - gitara, gościnnie Pieckowianie z Piecek - kapela ludowa, lokalni artyści: zespoły śpiewacze Kalina i Marcinianki, formacje taneczne z OK, Anna Maria Sudyk z zespołem.
Gwiazdy wydarzenia:
zdobyła popularność dzięki eliminacjom do Konkursu Piosenki Eurowizja w 2022r. Wykonująca muzykę z pogranicza folku i jazzu artystka zachwyciła publiczność swoim wyjątkowym stylem muzycznym razem z piosenką Czysta Woda. Wszechstronna artystka nie tylko śpiewa - gra również na pianinie i klawesynie.
- Zespół #BOHIKA to energia koncertowa, która nie pozwala stać w miejscu! Grupę tworzą: #Piotr_Karpienia (wokalista i gitarzysta) - laureat "Przebojem na Antenę", programu "Mam Talent" w 2011 roku - 2 miejsce, Piotr Mikulski (perkusja) i Rafał Lemieszko (bas) - laureaci Debiutów Festiwalu w Opolu. Przekonacie się sami, że gęsia skórka i niesamowite emocje to nieodłączny element koncertów zespołu. O zachodzie słońca w Rydzewie usłyszycie rockowe granie, ale też i spokojne ballady.
Atrakcje: #Rota_Zaciężna_Strażnicy_Sensburg to grupa zapalonych miłośników historii okresu średniowiecza, która od 2010 roku czynnie uczestniczy w ruchu rekonstrukcyjnym jako Bractwo Rycerskie. Ich największym osiągnięciem i ogromnym sukcesem jest coroczna inscenizacja „Bitwy pod Wopławkami 1311”. W swoich szeregach skupia miłośników walk rycerskich i tańca średniowiecznego. Głównym celem członków grupy jest przybliżenie niezwykłej historii ziem na których żyją oraz odtwarzanie kultury i realiów życia ludzi okresu okołogrunwaldzkiego.