Stulecie na biało-czerwonej planecie - spacer z łazikiem marsjańskim w Toruniu

27.09.2018 16:24

Stulecie na biało-czerwonej planecie to wyjątkowe wydarzenie wpisujące się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zdobycie niepodległości jest równie trudne, co zdobycie obcej planety. Wymaga ofiarnej pracy, zaangażowania i dobrego planu. Tak zrodził się pomysł, by świętować w oparciu o… technologie kosmiczne.

Stulecie na biało-czerwonej planecie - spacer z łazikiem marsjańskim w Toruniu

Wydarzenie składa się z dwu części. Pierwsza to spacer szlakiem gen. Hallera, który wkroczył do Torunia w styczniu 1920 r. Zgromadzonych poprowadzi łazik marsjański. Dzięki przygotowanej wcześniej ścieżce dźwiękowej, opowie torunianom o okolicznościach powrotu miasta do Macierzy. W drugiej – uczestnicy spaceru zasiądą w sali kinowej Centrum Sztuki Współczesnej. Na ekranie wyświetlona zostanie transmisja z symulowanej misji marsjańskiej, której dowódcami będą seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rydygiera w Toruniu.
Pamiętając o wysiłku, jaki nasi przodkowie włożyli w odzyskanie niepodległości, możemy cieszyć się stabilną państwowością. Tylko ona gwarantuje rozwój technologii – nawet tak „kosmicznych”, jak marsjańskie.
Zapraszamy wszystkich chętnych już w najbliższą sobotę, 29 września do Torunia. Startujemy o godzinie 14.oo spod dworca kolejowego Toruń – Miasto (pl. 18 Stycznia). Około 16.oo przeniesiemy się do CSW, by wziąć udział w rocznicowej misji marsjańskiej. Udział w imprezie jest bezpłatny.
Zadanie dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach konkursu „Wspólne dziedzictwo – wspólna sprawa”. Operatorem środków jest Fundacja #„Zamek Dybów i Gród Nieszawa”
Łaziki marsjańskie zapewnia #ABM Space. Za zaangażowanie i pomoc dziękujemy #Centrum Sztuki Współczesnej, #Dziennemu Domowi Pomocy Społecznej, firmie #Media Division oraz #Agencji Artystycznej Powsinoga