Tribute to - już 23 maja w Toruniu charytatywny koncert poświęcony artystom słynnym dzięki jednemu przebojowi

09.05.2019 15:21

Już wkrótce na toruńskiej scenie artystycznej będzie miało miejsce jedno z najbardziej niezwykłych i wyczekiwanych wydarzeń muzycznych nadchodzącej wiosny!

Tribute to - już 23 maja w Toruniu charytatywny koncert poświęcony artystom słynnym dzięki jednemu przebojowi

„Tribute to” to cykl koncertów charytatywnych inspirowanych dokonaniami prekursorów i gwiazd rock’a oraz legend światowej sceny folkowej i bluesowej. Podczas każdego koncertu, na scenie, występować będzie kilkunastu muzyków, wśród nich zarówno ci znani już toruńskiej publiczności, jak i goście z zagranicy (min. Anglii, Stanów Zjednoczonych, Brazylii i Irlandii), którzy wykonywać będą najbardziej znane i kultowe utwory wybranego artysty lub też w przypadku majowego koncertu, wielu artystów.

Dwie edycje koncertu, które odbyły się kolejno 25 maja (Toruń Tribute To Neil Young) i 17 listopada (Toruń Trubute To 60’s beats) 2018 r. spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Przyniosło nam ono łącznie prawie 500 osób publiczności i 5000 zł przekazane do Hospicjum.

Całkowity dochód z biletów - cegiełek w cenie minimum 15 złotych w całości zasilą konto Hospicjum dla dzieci „Nadzieja” w Toruniu. Bilety można kupić w klubie Lizard King Toruń, ul. Kopernika 3.

Trzecia już edycja koncertu odbędzie się 23 maja bieżącego roku w klubie Lizard King, a jej hasłem będzie "One - Hit Wonders: Jeden Przebój - Tysiące Wspomnień". Celem wykonawców jest przypomnienie hitów tzw. artystów jednego przeboju, oraz takich piosenek, z którymi niektórzy muzycy są nierozerwalnie kojarzeni. W programie przewidzieliśmy piosenki autorstwa Gotye, zespołów A-ha, Jet, czy Rotary, oraz wielu innych.

Zapraszamy: 23 maja o godzinie 19.00 w toruńskim klubie Lizard King, przy ul. Kopernika 3.

Patroni cyklu: Meloradio, Nowości Dziennik Toruński, UMK TV, Portal Dzieńdobrytorun.pl, NoLogo Pics, a także laboratorium Muzycznych Fuzji.

Gustaw Nowak rozmawiał z Mają Jankowiak - organizatorką koncertu charytatywnego "Toruń Tribute To... one hit wonders": 

Tribute cover
Przeczytaj więcej