Turniej Mistrzów Tańca z okazji Jubileuszu 25-lecia Centrum Tańca Wasilewski Felska

16.04.2019 11:44

26.04.2019 r. o godzinie 19.00. w Eranova Miejsce Kreatywnej Aktywności Al. Obrońców Tobruku 3, Olsztyn.

Międzynarodowy Turniej Mistrzów Tańca z okazji Jubileuszu 25-lecia Centrum Tańca Wasilewski Felska

…Przeżyjmy to jeszcze raz…
Tego wieczoru przejdziemy tanecznym krokiem przez ostatnie 25 lat działalności Centrum Tańca Crea Dance . Naszą podróż rozpoczniemy od relacji z pierwszych dni szkoły tańca, której siedziba, jak niektórzy pamiętają była na ul. Piłsudskiego w Olsztynie. Przez 19 lat prowadziliśmy tam kursy tańca dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 

Przywołamy wspomnienia z tamtych lat : taneczne spotkania, turnieje, treningi par klubu tańca sportowego KiK, bale , warsztaty, pokazy, a przede wszystkim wielu przyjaciół, których wtedy poznaliśmy.

To właśnie tam w 1995 roku powstał niesamowity autorski program upowszechniania tańca w szkołach podstawowych: Olimpijska Szkółka Tanca i Dobrch Manier. Ten program trwa dodzisiaj i obejmuje w całej Polsce tysiące dzieci.
Czy pamiętacie pierwsze, w tamtych czasach Mistrzostwa Europy Zawodowców w tańcach standardowych 1997 r.? Zorganizowaliśmy je w Hali Urania, a trybuny pękały w szwach, to były niesamowite emocje. 
Rok 2000 to oczywiście największy bal milenijny w Olsztynie zorganizowany przez Centrum Tańca . Ponad 600 uczestników na hali Urania, która przeistoczyła się elegancką salę balową, gdzie olbrzymie żyrandole oświetlały taneczny parkiet, a do tańca grały dwie kapele i 24-osobowa orkiestra.
W nowe stulecie Centrum Tańca weszło z ogromnym impetem: w Mikołajkach rozpoczęła się piętnastoletnia seria corocznych edycji festiwalu tańca Tropicana Cup. To było wydarzenie bez precedensu w Polsce oraz w świecie tanecznym: najlepsze pary taneczne, pokazy mistrzów świata, sportowa rywalizacja dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów we wszystkich kategoriach, turnieje prowadzone były na trzech, czterech salach równolegle, a po rywalizacji sportowej wszyscy uczestnicy spotykali się w basenach parku wodnego „Tropicana”. Hotel Gołębiewski nie był w stanie pomieścić wszystkich gości.
Z roku na rok przybywało chętnych do nauki tańca, ale niekoniecznie sportowego.... coraz bardziej pożądana stała się umiejętność tańca „użytkowego”, czyli na każdą okazje: domówka, dancing, inne imprezy taneczne. 
Podjęliśmy kolejne wyzwanie: w roku 2005 rozpoczęliśmy cykl happeningów tanecznych pt. ‘’Olsztyn Tańczy’’. Każdego roku 11-go listopada spotykają się w Uranii różne środowiska, aby tańcem zamanifestować swój patriotyzm. Na tanecznym parkiecie występują piłkarze, siatkarze samorządowcy, politycy, dzieci i niepełnosprawni. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się coroczny Niepodległościowy Maraton Taneczny w którym każdorazowo bierze udział od 100 do 150 rodzin.
Pięć lat temu Centrum Tańca przeniosło się do nowej siedziby – Eranova - to nowoczesny dom kultury i rozrywki, w którym swoje miejsce znalazły różne formy działalności takie jak: centrum konferencyjne, fitness, gastronomia, przepiękna sala balowa. W obiekcie znajduje się 10 sal, które można zmniejszyć lub powiększyć dzięki przesuwnym ścianom. Dzięki temu uczestnicy kursów tańca zyskali idealne warunki do uprawiania tej formy aktywności fizycznej. W Eranova odbywają się warsztaty różnych form tanecznych, regularne dancingi ,wieczorki taneczne, potańcówki dla seniorów oraz różnorodne imprezy okolicznościowe 
Program Jubileuszowego Balu :
- uroczysta kolacja
- pokazowy turniej tańca w wykonaniu utytułowanych polskich par tanecznych – tańce standardowe i latynoamerykańskie
- wspomnienia i prezentacje wydarzeń z ostatnich 25-ciu lat
- zaproszenie do tańca w rytmach światowych orkiestr tanecznych - dancing
- niespodzianki, konkursy ,nagrody
Udział w balu jest odpłatny, cena biletu dla naszych byłych i obecnych kursantów to 150 zł/os.
Dla osób spoza Centrum Tańca Wasilewski-Felska bilet w cenie 175 zł/os.
Międzynarodowy Turniej Mistrzów Tańca z okazji Jubileuszu

25-lecia Centrum Tańca Wasilewski Felska

 

Celem przedsięwzięcia jest prezentacja tańca sportowego w wykonaniu Par tanecznych na najwyższym światowym poziomie w nawiązaniu do 15-sto letniej tradycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Tropicana Cup organizowanego w Mikołajkach w latach 2000 – 2015.

Zawodnikami biorącymi udział w turnieju jest 6 utytułowanych par tanecznych:

- mistrzowie Białorusi w 10 tańcach;

- mistrzowie Polski Youth;

- mistrzowie Polski par zawodowych w tańcach standardowych

- Vice Mistrzowie Świata w Showdance i tańcach standardowych

- Vice Mistrzowie Świata i Europy w Showdance WDSF

- finaliści Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich

Podczas turnieju pary oceniać  będzie dwóch sędziów z licencjami międzynarodowymi WDSF.

Wśród 200 miejsc dla publiczności zgromadzonej w Eranova Miejsce Kreatywnej Aktywności w Olsztynie przy Al. Obrońców Tobruku 3, znajdą się zaproszeni goście oraz kibice z Olsztyna i wielu innych miast Polski.

Dotychczas patronatem medialnym wydarzenie objęło MeloRadio  a opieką medialną  TVP 3 oddział terenowy w Olsztynie.

 

Pary występujące:

Standard

1.) Jacek Jeschke -Hanna Zudziewicz 

Aktualni Wicemistrzowie Świata i Europy amatorów Showdance ST

2). Kamil Kędra - Aleksandra Froń

Mistrzowie Polski par zawodowych ST, półfinaliści MŚ PD ST. Wicemistrzowie świata Showdance PD ST

3). Jakub Sawicki - Dagmara Milek

Mistrzowie Polski under 21 ST

 

Łacina

1. Matvei Minkevich - Sofiya

2.  Maciej Więch - Karolina Deluga

Finaliści Mistrzostw Polski Youth (4 )

3. Filip Kukliński - Michalina Kuklińska

Finaliści Mistrzostw Polski w 10ciu tańcach

UWAGA ! Prosimy wszystkich , którzy posiadają archiwalne zdjęcia bądź filmy z wydarzeń ostatnich 25 –ciu lat Centrum Tańca o kontakt i przekazanie (wypożyczenie) tych materiałów w celu zmontowania kroniki zdjęciowo-filmowej .

Przeczytaj więcej