„Ulica Szarlatanów” w Wolskim Centrum Kultury

21.06.2018 12:05

Wolski Teatr Letni w niedzielę, 24 czerwca o godz. 15:00 w amfiteatrze w Parku Sowińskiego w Warszawie (Wolskie Centrum Kultury) zaprasza na spektakl "Ulica Szarlatanów". Wstęp wolny. A od 19:00 w tym samym miejscu strefa kibica

Wolskie Centrum Kultury

„Ulica Szarlatanów” to przedstawienie muzyczne oparte na poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Półtoragodzinny spektakl to kalejdoskop nastrojów; od wyzwalającego śmiechu do gorzkiej refleksji, opowiadający o losie artysty – boskiego Szarlatana – pełen autoironii i dystansu, poprzetykany kilkoma utworami o wielkiej sile dramatycznej. Śmiech przeciw cierpieniu – to formuła wyłaniająca się z tego spektaklu, ale także najkrótsze określenie poezji Gałczyńskiego.

Spektakl powstał z okazji 50 – rocznicy śmierci poety. Premiera miała miejsce w 2003 roku, od tego czasu przedstawienie cieszy się ogromną popularnością do dnia dzisiejszego.

Scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski
Muzyka: Włodzimierz Korcz, Jerzy Satanowski, Ewa Kornecka, Grzegorz Turnau, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Paweł Mykietyn, Stanisław Syrewicz, Marek Grechuta.
Aranżacje: Jerzy Satanowski, Hadrian Filip Tabęcki, Wojciech Zieliński, Henryk Miśkiewicz. Włodzimierz Korcz.

Udział biorą: Zbigniew Zamachowski, Magdalena Piotrowska, Joanna Lewandowska, Dorota Osińska, Margita Ślizowska, Arkadiusz Brykalski, Wojciech Brzeziński z towarzyszeniem „Kameleon Kwintet” – pod kierunkiem Hadriana Filipa Tabęckiego.

Przeczytaj więcej