V Aukcja Młodej Sztuki

23.10.2017 12:49

W sobotę 28 października o godz. 18.00  wystartuje V Aukcja Młodej Sztuki, organizowana przez Fundację Student Artworks we Wrocławiu. 

V Aukcja Młodej Sztuki

Finał aukcji odbędzie się w monumentalnej Starej Giełdzie przy Placu Solnym w towarzystwie klimatycznej muzyki na żywo oraz widowiskowego pokazu z ogniami. Fundacja organizuje kolejną aukcję, której celem jest promocja sztuki tworzonej przez młodych artystów. W tym roku wspiera działalność Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci i przekaże część dochodu z licytacji na pomoc podopiecznych hospicjum, których prace także trafią na aukcję. Słuchacze Meloradia również będą mogli dołożyć swoją cegiełkę do aukcji lub pokibicować jej przebiegowi.

Przed organizatorami stanęło nie lada wyzwanie, aby znaleźć na mapie Wrocławia bardziej widowiskowe miejsce, niż 48. Piętro Sky Tower, gdzie odbyła się ubiegłoroczna edycja.

W tym roku za niepowtarzalny klimat finału V Aukcji Młodej Sztuki zadba Stara Giełda – monumentalny, neoklasycystyczny budynek na Placu Solnym. Dodatkową atrakcję stanowić będzie udział w wydarzeniu grupy cyrkowej FABCOR związanej z Oleśnickim Festiwalem Cyrkowo Artystycznym. Za dopełnienie punktów programu zadba prowadząca - Monika Rostecka, aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. H. Tomaszewskiego.

Na spragnionych wieści o nowych trendach czeka niespodzianka – pokaz mody Kamila Hala, właściciela autorskiej Pracowni Krawiectwa Artystycznego we Wrocławiu przy ulicy Krasińskiego 32. Kamil Hal to absolwent łódzkiej Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania. Na swoim koncie ma wiele międzynarodowych nagród, współpracuje również z czołowymi polskimi stylistami. Jednak mimo talentu i sukcesów, pamięta o potrzebujących, dlatego często angażuje się w akcje charytatywne.

Na afterparty goście nie będą mieć daleko – impreza z okazją do rozmów przy muzyce na żywo odbędzie się tuż po przeciwnej stronie ulicy - w restauracji P2, do której doprowadzeni zostaną przez panów na szczudłach w widowiskowej stylizacji ghotic. Zgromadzeni będą mogli posłuchać koncertu duetu zawodowych muzyków – Pameli Kłoczko & Bartka Domagały, komponujących autorskie, kameralne aranżacje standardów jazzowych oraz współczesnych przebojów muzyki rozrywkowej.

Tegoroczna Aukcja Młodej Sztuki jest szczególna, ponieważ stanowi dużą szansę dla twórców z Polski, ale też Europy i całego świata. Otwiera wiele możliwość dla początkujących artystów, wystawiających się na stronie Fundacji Student Artworks, szczególnie tych ograniczonych w wyniku bariery finansowej.

Fundacja Student Artworks w tym roku wspiera działalność Fundacji Wrocławskie Hospicjum Dla Dzieci, przekazując część dochodu z aukcji na pomoc dla jej podopiecznych. W trakcie licytacji oprócz prac wschodzących młodych artystów wystawiona będzie selekcja prac podopiecznych z Fundacji Wrocławskiego Hospicjum Dla Dzieci.

Nic dziwnego, że do wspierania V Aukcji Młodej Sztuki zechcieli przyłączyć się inwestorzy, przedsiębiorcy, kolekcjonerzy i entuzjaści młodej sztuki. Przedstawiciele firm zaznaczają, iż chcą nie tylko przyczynić się do promocji swojej marki i podniesienia prestiżu firmy, ale przede wszystkim do wsparcia młodej sztuki i pomocy w rozwijaniu pasji młodych, zdolnych ludzi.

plakat