Warszawianka Roku 2020

01.06.2020 11:46
Warszawianka Roku 2020

Światowa pandemia COVID-19 wpłynęła na każdą dziedzinę naszego życia. Jako społeczeństwo stanęliśmy przed zupełnie nowymi wyzwaniami. Nasze dotychczasowe przyzwyczajenia, styl życia oraz postrzeganie tego, co istotne uległy zmianie.
Szczególną rolę w tym okresie odgrywają kobiety. To one stanęły na pierwszej linii frontu walki z wirusem – w szpitalach, domach opieki, a także w życiu codziennym. Ich indywidualne doświadczenia i determinacja sprawiły, że chcemy docenić każdą z nich i dać możliwość opowiedzenia wydarzeń z ich życia w czasie pandemii. Dlatego tegoroczny plebiscyt Warszawianka Roku 2020 zmienia formułę, tworząc wspólnotę warszawianek i ich historii.

Każda kobieta, każda z nas, przyczynia się do rozwoju i budowania wspólnoty w tym trudnym czasie, jest silna, zaangażowana, jest wsparciem dla najbliższych, a często także dla zupełnie obcych ludzi i mimo wielu trudności robi wszystko, aby przejść przez ten czas.

Warszawianka Roku 2020 jest w każdej z nas. W tym roku, wszystkie jesteśmy zwyciężczyniami. Opowiedzmy o tym! O poświęceniu, profesjonalizmie, współpracy, a także o pozornie zwykłych historiach kobiet, dzięki którym możemy przetrwać ten czas.

Stwórzmy wspólną opowieść o Warszawiankach Roku 2020, publikując historie swoje lub kobiet, które nas otaczają pod hasztagiem #warszawiankaroku2020. Rozejrzyjmy się wokół, doceńmy ile starań i poświęcenia ofiarowały nasze żony, matki, córki, kobiety, obce osoby, które swoją pracą w tym trudnym czasie pozwoliły całej reszcie pozostać w domach, oraz tym, którzy w nich pozostali i zapewnili nam wszystkim bezpieczeństwo.

Historie możecie publikować na waszych profilach na Facebooku, Instagramie oraz YouTube, a także wysyłać do nas mailowo lub tradycyjną pocztą. Pozwólmy, aby historia warszawianek ożyła i była dla nas wsparciem i inspiracją.

WARSZAWIANKA_SM_POST_CYTAT

Historię można powołać do życia na cztery sposoby:

  • Opublikować na Facebooku, Instagramie lub YouTube i oznaczyć ją hasztagiem #warszawiankaroku2020
  • Przesłać na adres e-mail warszawiankaroku@um.warszawa.pl
  • Wypełnić poniższy formularz
  • Przesłać pocztą wypełniony formularz pobrany z sekcji pliki do pobrania na adres
    Biuro Marketingu m.st. Warszawy:
    Ul. Senatorska 36 pok. 205
    00-094 Warszawa

Przypominamy, że tegoroczna edycja Warszawianki Roku nie jest plebiscytem, wszystkie warszawianki są w tym roku zwyciężczyniami. Wybrane historie zostaną opublikowane na stronie kampanii oraz na miejskich kanałach społecznościowych.

Przeczytaj więcej