Wieczór charytatywny w Mrągowie

21.01.2019 12:30
Wieczór charytatywny w Mrągowie

fot. Sylwia Hreczańska

9 363 złote i 43 grosze udało się zebrać podczas „Koncertu Charytatywnego dla Trenera – Kazimierza Jachimowskiego”. Wydarzenie pod hasłem „Pomóżmy trenerowi znów stanąć na murawie!” odbyło się w piątek, 18 stycznia, w Restauracji „Ceglana” w Mrągowie. Podczas wieczoru nie zabrakło licytacji, wzruszeń i wyjątkowych muzycznych brzmień.

2
1
9

Kazimierz Jachimowski to trener lokalnej drużyny piłkarskiej Salęt Boże. Od lat angażował młodzież do aktywności i wyłapywał młode sportowe talenty. Za swoją działalność nie pobierał żadnego wynagrodzenia. Co więcej, z własnych środków kupił duże auto, którym woził na mecze młodych zawodników. Kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi. Od tamtej pory jest w szpitalu. Udało się go wybudzić ze śpiączki, jest w stanie minimalnej świadomości. Żeby stanąć na nogi – potrzebuje intensywnej rehabilitacji.

3
4

Pomysłodawczynią i główną organizatorką Koncertu charytatywnego była mrągowska reporterka Meloradia – Justyna Malinowska. Dzięki jej zaangażowaniu – udało się pozyskać 35 partnerów i sponsorów, a na licytację trafiło blisko 60 przedmiotów. Najwyższą cenę – 500 złotych - osiągnęła piłka z podpisami zawodników drużyny Salęt Boże. Wieczór swoimi występami uświetnili – Ola Cudakiewicz, Domi Kasprowicz, Roman Tkaczyk, ROCK kONia i Molly Malone’s.

5
6

Po przeliczeniu środków zebranych do puszek, na kiermaszu i podczas licytacji – cała kwota została przekazana żonie Kazimierza Jachimowskiego – Basi. Jak podkreśliła w rozmowie z naszą reporterką – środki wystarczą na 10dniowy turnus rehabilitacyjnym – po którym – miejmy nadzieję – Kazimierzowi uda się stanąć na nogi.

7
8
Przeczytaj więcej