Wyjątkowe historie powszechne. Dom kultury

23.07.2021 12:12

WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY to dwuletni projekt wykorzystujący innowacyjne działania artystyczne o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i silnym nacechowaniu arteterapeutycznym. Jego celem jest rozbudzenie kreatywności, czynnika warunkującego rozwój społeczności lokalnych, rozwijanie zdolności artystycznych, aktywizowanie uczestników do działań twórczych, a przede wszystkim procesowe odbudowanie publiczności po czasie kryzysu wywołanego pandemią Covid-19. W programie przedsięwzięcia znajdą się aktywności artystyczno-społeczne oraz działania interdyscyplinarne wykorzystujące terapeutyczną moc kultury i sztuki.

Wyjątkowe historie powszechne. Dom kultury

Rodzinne Rezydencje Artystyczne w ARTzonie. WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY – nabór w otwartym konkursie

Nabór do 10 sierpnia 2021 r.
Zgłoszenia w formie online. Link do formularzu: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdGX5xjKT9Q0sh2t7jaFlwMPnKv-PYaWBijziWQZ_s5oNFvig/viewform

Zapraszamy wszystkie krakowskie Rodziny do udziału w otwartym konkursie na Rodzinne Rezydencje Artystyczne w ARTzonie. Wybrane rodziny zostaną gospodarzami Domu Kultury, by wspólnie z pracownikami Ośrodka przygotować specjalny program wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców naszego miasta. ARTzona oferuje Rezydentom wsparcie finansowe i merytoryczne oraz przestrzeń do realizacji projektu na terenie ARTzony Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida. W trakcie trwania wydarzenia wybrane Rodziny staną się animatorami życia kulturalnego, prawdziwymi domownikami, moderatorami i odkrywcami potencjału kreatywnego tkwiącego w społeczności miasta. Wybór Rodzin – Rezydentów zostanie przeprowadzony na zasadzie otwartego konkursu. Nagrodzonych wyłoni trzyosobowe jury złożone z członków zespołu Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Nabór w otwartym konkursie trwa od 11 czerwca do 10 sierpnia 2021r. Do konkursu mogą zgłaszać się także zespoły rodzinne (złożone z dwóch lub trzech zaprzyjaźnionych ze sobą rodzin).

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępny na https://okn.edu.pl/wydarzenie/rodzinne-rezydencje-artystyczne-w-artzonie-wyjatkowe-historie-powszechne-dom-kultury-nabor-w-otwartym-konkursie .

Koordynatorka projektu: Małgorzata Hajto, m.hajto@okn.edu.pl .

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644-38-98
e-mail: m.hajto@okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN
www.artzona.okn.edu.pl

Myśli na dobry czas. Kreatywne Śniadanie w Ogrodzie ARTzony. WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZCHNE. DOM KULTURY

14 sierpnia 2021 r., godz. 10:00-14:00. 
Tajemniczy Ogród, ARTzona, os. Górali 4

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na pierwsze spotkanie z serii Myśli na dobry czas – Kreatywne Śniadanie w Ogrodzie. Będą to rodzinne spotkania uwalniające dobre emocje, będące remedium na deficyt bliskości, dobrych wrażeń i kreatywnych przeżyć. Spotkanie połączone będzie z warsztatami twórczymi, przybliżającymi uczestnikom w praktyce różne dziedziny sztuki pięknej i użytkowej. Kreatywne Śniadanie w Ogrodzie to okazja do celebracji rodzinnego czasu. Podczas pierwszego spotkania uczestnikom towarzyszyć będzie Magdalena Petryna, twórczyni przewodnika turystycznego „Wilczy Las”. Opowie ona o kojącej sile przyrody oraz ziołach, z których przygotowuje się tradycyjne bukiety na Święto Matki Boskiej Zielnej. W części praktycznej wspólnie z Elżbieta Urbańską-Kłapą z Pracowni Edukacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida uczestnicy wykonają własne bukiety z ziół, kwiatów i innych roślin. W przypadku niekorzystnej aury spotkanie odbędzie się w przestrzenie ARTzony Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.

Wstęp wolny. Na wydarzenie obowiązują zapisy za pomocą wiadomości e-mail na adres: m.hajto@okn.edu.pl.

Szczegółowe informacje Małgorzata Hajto – koordynatorka projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY, tel. 12 644 38 98, e-mail: m.hajto@okn.edu.pl.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/ . Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

 

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl   
www.facebook.com/ARTzonaOKN

 

Potęga marzeń – warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych. WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZCHNE. DOM KULTURY

10 i 11 sierpnia 2021 r., godz. 17:00-21:00.
ARTzona, os. Górali 4

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na dwuczęściowe warsztaty fotograficzne dla młodzieży i dorosłych realizowane w serii Potęga Marzeń. Podczas dwóch praktycznych spotkań uczestnicy zmierzą się z odczuciami, wspomnieniami ale także reakcją na pandemię. Ważnym aspektem będzie próba rejestracji, dokumentacji i zapis rzeczywistości i sytuacji z dnia warsztatów. Ten rodzaj interwencji fotograficznej daje możliwość zanotowania rzeczywistości tu i teraz, zauważenia w otaczającym nas świecie znaków i symboli, ale otwiera także możliwość reakcji, kreacji czy próby zmiany. Na bazie wykonanych fotografii, a także odszukanychw archiwum zdjęć, notatek i zapisków uczestnicy przygotują ziny (zine to mała publikacja, która może w twórczy sposób zaprezentować opinię autora na ważny dla niego temat).

Prowadzenie: Marzena Kolarz - dr sztuki, ukończyła Fotografię na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Pracownica dydaktyczna na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie ,a od 2002 roku wykładowczyni w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Zajmuje się głównie fotografią – niemal każdą dziedziną, bada jej zakres i możliwości. Brała udział w kilkunastu wystawach indywidualnych oraz ponad 50 zbiorowych i konkursowych. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w konkursach m.in.: 1 miejsce w XIX Międzynarodowym Konkursie Cyberfoto, tytuł International Fine Art Photographer of the Year, stypendystka Programu Młoda Kultura oraz laureatka Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie Sztuki Wizualne.

POTĘGA MARZEŃ to seria warsztatów dedykowana działaniom z zakresu edukacji kulturalnej w obszarach animacji filmowej, fotografii, muzyki, teatru i filmu, o walorach arteterapeutycznych adresowana do wszystkich grup wiekowych.

Wstęp wolny. Zajęcia obejmują dwa spotkania warsztatowe. Na wydarzenie obowiązują zapisy za pomocą wiadomości e-mail na adres: m.hajto@okn.edu.pl.

Szczegółowe informacje Małgorzata Hajto – koordynatorka projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY, tel. 12 644 38 98, e-mail: m.hajto@okn.edu.pl.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/ . Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl   
www.facebook.com/ARTzonaOKN

 

Potęga marzeń – Co nam daje wspólne śpiewanie. Rodzinne warsztaty muzyczne i wokalne. WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZCHNE. DOM KULTURY

18 i 25 sierpnia 2021 r., godz. 17:00-20:00.
ARTzona, os. Górali 4.

ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na rodzinne warsztaty muzyczno – wokalne pt. „Co nam daje wspólne śpiewanie?’ realizowane w serii Potęga Marzeń. Wspólne śpiewanie daje więcej korzyści niżby mogłoby nam się wydawać. Śpiewanie w grupie poprawia nasze zdrowie, samopoczucie, rozbudza dobre emocje i uczucia, czyni nas szczęśliwszymi ludźmi. Ma także arteterapeutyczne działanie.

Prowadzenie: Paweł Bohater – nowohucki wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent. Grywa na wiertarce. Podąża własną ścieżką, nie lubi kompromisów i bezpiecznych rozwiązań. Ma problemy z wykonywaniem jednego utworu w ten sam sposób kilka razy oraz z twórczością w jednym muzycznym gatunku. Ciągle szuka, czasami znajduje. W ostatnich latach napisał tony muzyki dla innych. Na koncie ma też solową płytę pt. Organizm. Bohater to zdecydowanie niedefiniowalny twórca swobodnie poruszający się w wielu gatunkach muzycznych, nieustannie tworzący nowe, odważne projekty. Wraz z jazzowym gitarzystą Ryszardem Styłą (Laboratorium, A. Zaucha, Wolna Grupa Bukowina) współtworzy duet JaZzEwoLucJe. Muzycy mają na koncie album wydany w 2013 roku, bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów i środowisko muzyczne. Oprócz autorskiej twórczości, Bohater komponuje muzykę na potrzeby filmu, teatru, słuchowisk oraz projektów multimedialnych. W zależności od potrzeb tworzy wpadające w ucho melodie, elektroniczne faktury bądź rozbudowane orkiestrowe aranżacje.

Potęga Marzeń to seria warsztatów dedykowana działaniom z zakresu edukacji kulturalnej w obszarach animacji filmowej, fotografii, muzyki, teatru i filmu, o walorach arteterapeutycznych adresowana do wszystkich grup wiekowych.

Wstęp wolny. Zajęcia obejmują dwa spotkania warsztatowe. Na wydarzenie obowiązują zapisy za pomocą wiadomości e-mail na adres: m.hajto@okn.edu.pl.

Szczegółowe informacje Małgorzata Hajto – koordynatorka projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY, tel. 12 644 38 98, e-mail: m.hajto@okn.edu.pl.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/ . Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

 

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl   
www.facebook.com/ARTzonaOKN

 

Przestrzeń Uwolniona – Twórcze Podróże po Nowej Hucie „Pałac Dożów”. WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY

22 sierpnia 2021 r., godz. 11:00-15:00.
Start: Wejście do budynku „S” ul. Ujastek 1, Kraków.

Zapraszamy na kolejną odsłonę wydarzenia Przestrzeń Uwolniona – Twórcze Podróże po Nowej Hucie. Tym razem tematem przewodnim stanie się „Pałac Dożów”. W programie przewidziano mały spacer architektoniczny oraz piknik na trawie w okolicach Zalewu nowohuckiego. Spacer połączony będzie z warsztatami designu inspirowanymi architekturą Nowej Huty.

Prowadzenie spaceru: Jarosław Klaś – kulturoznawca, animator i menadżer kultury.
Prowadzenie warsztatów: Ernest Ogórek – artysta plastyk, wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Wstęp wolny. Zajęcia obejmują dwa spotkania warsztatowe. Na wydarzenie obowiązują zapisy za pomocą wiadomości e-mail na adres: m.hajto@okn.edu.pl.

WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Przestrzeń Uwolniona to seria działań otwierających instytucję kultury i wychodzących poza zajmowane budynki i obiekty. W sposób symboliczny uwalniająca potencjały kreatywne poprzez inspirację przestrzenią i otaczającym nas światem, jego historiami i opowieściami, eksperymentowanie, improwizowanie, wyzwalanie potencjałów twórczych uczestników.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu WYJĄTKOWE HISTORIE POWSZECHNE. DOM KULTURY. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Miasta Kraków oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/ . Udział w warsztatach oznacza ich akceptację.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, m.hajto@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl   
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Przeczytaj więcej