XIV Małopolski Piknik Lotniczy

15.06.2018 15:44

Już 23-24 czerwca 2018 r. na historycznym krakowskim Lotnisku Rakowice-Czyżyny po raz kolejny zagoszczą doskonali piloci w niezwykłych samolotach podczas XIV Małopolskiego Pikniku Lotniczego.

XIV Małopolski Piknik Lotniczy

Podczas dwudniowych pokazów w powietrzu zaprezentują się mistrzowie akrobacji, zarówno indywidualnej jak i grupowej. Z racji obchodów 100-lecia polskiego lotnictwa nie zabraknie samolotów historycznych dumnie noszących biało-czerwone szachownice.

Swoje akrobacyjne umiejętności zaprezentują Artur Kielak i Jurgis Kairys. Wśród pokazów zespołowych nie zabraknie m.in.: Retro Sky Team, Latającego Cyrku Kindernaya czy zespołu Firebirds.

Liczymy, iż nasze pokazy, tradycyjnie odbywające się na historycznym lotnisku Rakowice-Czyżyny, siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego, staną się jak co roku wielkim lotniczym świętem. Pragniemy aby Małopolski Piknik Lotniczy stał się zarówno możliwością do podziwiania kunsztu najlepszych pilotów oraz pięknych samolotów, jak i okazją do radosnej zabawy w gronie całej rodziny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Gości prócz pokazów lotniczych przygotowaliśmy liczne atrakcje: inscenizacje z udziałem grup rekonstrukcyjnych, prezentacje sprzętu wojskowego, wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne, handlowe i wystawowe.

Przeczytaj więcej