Czas wrócić na parkiet. Przed nami druga część hitu „Mamma Mia!” - premiera już 27 lipca

20.07.2018 10:19

Kiedy 10 lat temu do kin wchodziła komedia muzyczna „Mamma Mia!”, chyba nikt nie spodziewał się, że film rozbije bank i stanie się jednym z najważniejszych obrazów 2008 roku.

Mamma Mia!

Oczywiście, mając taką obsadę (m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Amanda Seyfried, Colin Firth) i piosenki legendarnej ABBY, należało się spodziewać sukcesu. Ale nawet twórcy nie spodziewali się, że ten będzie miażdżący. Że świat (ponownie) oszaleje na punkcie ABBY, campu, cekinów, piór, no, i piękna greckich wysp. Film zarobił ponad 600 milionów dolarów, a kiedy wyszedł z kin, zaczął drugie życie, szybko stając się obrazem kultowym.

Wszystko wskazuje na to, że wchodząca w lipcu (27.07) kontynuacja przeboju – „Mamma Mia! Here We Go Again” – powtórzy sukces „Mamma Mia!”. Film zawiera bowiem składniki sukcesu „jedynki” – kolory, Grecja, hity ABBY, gwiazdorska obsada i ten niepowtarzalny klimat wakacji, beztroski, laby.

W filmie zobaczymy wszystkie gwiazdy stojące za sukcesem pierwszej części, a więc m.in. wspomnianych Meryl Streep, Amandę Seyfried, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, a także Stellana Skarsgårda oraz szalone przyjaciółki Donny (Streep), w których role wcielają się Julie Walters i Christine Baranski. Jeśli jednak ktoś pomyślał, że ten gwiazdozbiór nie może być większy, jest w błędzie. W „Mamma Mia! Here We Go Again” zobaczymy supergwiazdę Cher, która zaśpiewa przebój ABBY „Fernando”, Andy’ego Garcię oraz Lily James („Czas mroku”, „Baby Driver”), która wciela się w postać młodej Donny. Cher na temat swojej roli powiedziała: – Postać, w którą się wcielam, wygląda nieprawdopodobnie. Nigdy wcześniej nie robiłam czegoś takiego. To pistolet!

W filmie usłyszymy znane z pierwszej części superhity, ale także niewykorzystane wcześniej przeboje ABBY, by wymienić choćby „I Kissed a Teacher”, wspomnianą piosenkę „Fernando” i „Waterloo”. Ale to zdecydowanie nie wszystko!

Czego jeszcze możemy się spodziewać? Przede wszystkim humoru i wzruszeń, rozbudowanych wątków miłosnych (czyż nie o to chodzi w życiu na rajskiej wyspie?!), sentymentu (to za sprawą piosenek ABBY) i naprawdę dobrej zabawy.

A już od dziś ruszają pokazy przedpremierowe w całej Polsce, m.in. w sieciach Cinema City, Multikino, Helios, a także w kinach niezależnych, jak poznańskie Rialto, łódzkie Charlie, rzeszowska Zorza czy warszawskie: Atlantic, Kinoteka, Praha i Wisła.

Mamma Mia! Here We Go Again - plakat(1)