#zyczliwosc #podajdalej

15.11.2018 14:41

Jak co roku we Wrocławiu będziemy zachęcać do czynienia dobra i dzielenia się życzliwością. Wszystko za sprawą urodzin krasnala Życzliwka, które obchodzimy 21 listopada. Już dziś Meloradio zaprasza do wspólnego świętowania. W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość podaj dalej!”.

#zyczliwosc #podajdalej

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław.

Wrocław

Akcja, która zrodziła się we Wrocławiu, swoim zasięgiem obejmuje coraz więcej miejscowości w Polsce. Jej celem jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Jakie miasto może mieć ku temu najlepszy klimat, jeśli nie Wrocław, symbol otwartości i optymizmu. Atmosfera miasta jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kosmopolityzmu, gościnności i tysiąca innych odcieni życzliwości. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości. Mamy na to wpływ, możemy to zmienić!

W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest "Życzliwość podaj dalej!". To słowa zachęty do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca. Obdarowując zwiększamy prawdopodobieństwo bycia obdarowanym!

Po co to wszystko?

We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowań. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

A jakby tak wstać nie lewą, a prawą nogą, i zacząć dzień nie od kawy, ale od uśmiechu i ciepłego słowa? Powiedzianego, napisanego, podanego dalej? A ponieważ świat pędzi w internecie, dlatego i my zachęcamy: podajcie dalej, oznaczcie znajomych, bądźcie życzliwi! Nie tylko 21 listopada, ale w ten dzień szczególnie. Nie macie inspiracji? Podpowiadamy!

Życzliwe hasła – akcja internetowa #podaj dalej

    Dzisiaj wszystko Ci się uda!

    Miłego dnia!

    Pozdrawiam Cię serdecznie!

    Dzień dobry! Jak się masz?

    Wszystkiego dobrego!

    Baw się dobrze!

    Ten uśmiech jest dla Ciebie!

    Jesteś super!

    Lubię Cię!

    Dziękuję!

    Twój uśmiech mnie rozbraja!

    Chętnie Ci pomogę!

    Dziękuję za Twoją pomoc!

    Dziękuję za Twoje zaangażowanie!

    Bardzo Cię cenię!

    Bądź sobą!

    Uwielbiam spędzać z Tobą czas!

    Jak miło Cię spotkać!

    Z Tobą zawsze raźniej!

    Z Tobą choćby i na koniec świata!

    Twoje pomysły są świetne!

    Uwielbiam z Tobą pracować!

    Parzysz najlepszą kawę na świecie!

Przeczytaj więcej