Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek 1, data emisji: 26 lutego 2018 (poniedziałek) godz.14:30

26.03.2018 15:56

Temat audycji - sonda przeprowadzona z mieszkańcami Konina i powiatu konińskiego o tym, jakie inwestycje z budżetu UE  ich zdaniem powinny być realizowane. Pytania o to, czego brakuje im w ich małych ojczyznach i jakich inwestycji by oczekiwali oraz na co przeznaczyliby pieniądze z nowego rozdania budżetu UE.

Dzień dobry! Rozpoczynamy cykl audycji o środkach pochodzących z Unii Europejskiej. Ile pieniędzy trafiło z Unii Europejskiej do Konina i okolic ? Czy Unia Europejska jest także obok nas? Co udało się zrobić dzięki unijnemu wsparciu? Właśnie o tym chcemy Państwu opowiedzieć w naszych audycjach. A ta pierwsza będzie o tym, proszę Państwa, że Wy także macie wpływ na to, co będzie działo się w Waszej okolicy, w Waszym regionie dzięki unijnemu wsparciu. Trwają właśnie prace nad nowym budżetem Unii Europejskiej. My także możemy wskazać co chcemy, aby z tych pieniędzy zostało zrobione. Do 8 marca trwają konsultacje, a swoje opinie można zgłaszać przez stronę www.wrpo.wielkopolskie.pl. Zapytaliśmy mieszkańców Konina, czy wiedzą o tym, że trwają prace nad nowym budżetem Unii Europejskiej i jakie inwestycje przydałyby się w ich regionie.

Tak słyszałam że jest nowe rozdanie środków z Unii Europejskiej Mam nadzieję że Polska dostanie tyle samo środków  jak w zeszłym roku albo i nawet więcej .

My także możemy wskazać , co chcemy aby z tych pieniędzy zostało zrobione.

Co bym zmieniła w naszym mieście ? Myślę, że mogłoby być więcej bytów sportowych i różnych basenów i różnych torów i boisk.

Gdyby można było te pieniądze z Unii wykorzystać, to w pierwszej kolejności w Koninie pobudowałbym super halę sportową. Taką, która spełnia wszystkie  wymagania i moglibyśmy pochwalić się nią w całej Polsce.

Na pewno przydałyby się chodniki i ścieżki pieszo-rowerowe , które poprawiłyby bezpieczeństwo mieszkańców. Stawiałabym właśnie na to.

Jak słyszeliśmy pomysłów mieszkańcom Konina i okolic nie brakuje. Warto się nimi podzielić. Zachęcamy więc  do wzięcia udziału w ankiecie . Przypominamy ,ze konsultacje trwają do 8-smego marca. Bardzo Państwu dziękuję za uwagę. A  kolejna audycja za tydzień . Do usłyszenia !

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)