Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek 10, data emisji: 30 kwietnia 2018 (poniedziałek), godz. 14:30

04.05.2018 13:04

Projekt edukacyjny „Kadry przyszłości – tworzenie systemu edukacji ponadgimnazjalnej w KOSI zgodnie z potrzebami ryku pracy”. Beneficjentem jest Powiat Koniński.

Rozmowa z Eweliną Repełą ze Starostwa Konińskiego, Marią Sobczak – koordynatorką projektu w konińskiej budowlance oraz uczniów - beneficjentów programu.

„Zmieniamy Wielkopolskę, o unijnych pieniądzach na antenie Meloradia”

Amelia Siuda Koszela. Dzień dobry!

Fundusze Unijne pozwalają nie tylko spełniać marzenia przedsiębiorców o rozwoju firm, ale umożliwiają też ambitny start zawodowy młodym. Jaki projekt na to pozwala? Mówi Ewelina Rapeła ze Starostwa Konińskiego.

- Projekt Kadry Przyszłości , realizowany przez Lidera Powiat Koniński, wspólnie z pięcioma partnerami - szkołami ponad gimnazjalnymi, technicznymi z miasta Konina i zespołem szkół ekonomiczno- usługowych w Żychlinie, to projekt, który wspiera trzy obszary : uczniów, nauczycieli i szkoły.

A jakie szanse Projekt Kadry Przyszłości  stwarza uczniom? O tym opowiedzą Natalia i Szymon z konińskiej budowlanki- klasa technik budownictwa.

- [Natalia] Brałam udział w kursie – stylizacji paznokci, dało mi to całkiem sporo, bo nigdy nie robiłam nic związanego z paznokciami , a tak mogę też robić coś poza  swoim zawodem.

- [Szymon] Ja brałem udział w kursie na operatora koparki jednonaczyniowej, w doradztwie zawodowym oraz w warsztatach kreatywności. Będę brał udział w płatnym stażu zawodowym w wybranej przez siebie firmie, które będą odbywać się w ilości 150 godzin. Daje mi to dobre perspektywy na przyszłość.

W jaki sposób z projektu korzystają szkoły i nauczyciele mówi pani Maria Sobczak – koordynatorka projektu w konińskiej budowlance.

- W naszej szkole wyposażyliśmy pracownię logistyczną. Zostały kupione komputery, programy komputerowe. Bardzo ważnym działaniem dla nas jako placówki była możliwość skorzystania z dodatkowej oferty dokształcenia się. Czworo nauczycieli skorzystało z możliwości podjęcia studiów podyplomowych.

Warto zapewnić sobie dobry start dzięki Funduszom z Unii Europejskiej.

Zapraszamy Beneficjentów do udziału w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich od jedenastego do trzynastego maja. Zgłoszenia przyjmujemy jeszcze dzisiaj na stronie www.dniotwarte.eu

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)