Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek 11, data emisji: 7 maja 2018 (poniedziałek), godz.14:30

23.05.2018 12:45

Inauguracja „Kina za rogiem” (DOFE) w Starym Mieście podczas Obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Rozmowa z Dyrektorem Biblioteki w Starym Mieście Jackiem Matusiakiem.

Dzień dobry, Amelia Siuda Koszela.

W dniach między 11 a 13 maja beneficjenci Funduszy Europejskich otwierają drzwi swoich projektów, oferują zniżki, darmowe wejścia lub po prostu prezentują już zrealizowane projekty.

Dzisiaj porozmawiamy o tym jak do obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich włącza się Stare Miasto. Jak informuje nas dyrektor biblioteki w Starym Mieście Jacek Matusiak w tych dniach zostanie otwarte nowo wybudowane „Kino za rogiem” i  wszyscy chętni mogą otrzymać bezpłatne bilety na seanse filmowe.

- Kino jest inwestycją w znacznym stopniu dofinansowaną przez środki europejskie. Wpisaliśmy się w taką ogólnopolską akcję Dni Otwarte Funduszy Europejskich i w ramach tej akcji inwestorzy chwalą się tymi inwestycjami tak by można powiedzieć , które sa inwestowane ze środków  unijnych. Wpisujemy się też w tę akcję. Również jeżeli przyjdzie  się do naszego kina i oprócz obejrzenia filmu też porozmawiać sobie o tych funduszach europejskich.

A co o na ten temat myślą mieszkańcy naszego regionu ?

- Co myślisz o kinie za rogiem? Uważasz, że taki projekt jest wart dofinansowania pieniędzmi z Unii Europejskiej?

- Bardzo fajna inicjatywa. Jest blisko mieszkańców i nie jest wielkie , nie jest komercyjne i można wynająć sobie całą salę i można wynająć sobie  film , który chcemy oglądać i mówić się po prostu z  przyjaciółmi na seans , który chcemy oglądać.

- Myślę, że to super sprawa. Do tej pory musieliśmy zaplanować sobie całą podróż i do kina i drogę powrotną. Teraz kino no rzeczywiście jest za rogiem. Mamy do niego  bardzo blisko i w każdej chwili możemy się tam wybrać.

Dni otwarte to nie tylko odkrywanie już osiągniętych sukcesów. Przede wszystkim to  inspiracja, zastrzyk energii, odwagi dla tych, którzy chcą rozwinąć skrzydła. Zapraszamy na stronę www.dniotwarte.eu

Przyjdź na Drzwi Otwarte Funduszy Europejskich!

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Na zdjęciu widać rzekę. Po obu stronach rzeki jest bujna zieleń- mech i krzewy.

Nad rzeka unosi się balon, którego wizerunek odbija się w wodzie.

Po lewej stronie rzeki, za pasem zieleni biegnie wąska droga. Za nią widać zielone pola, wokół których też rosną krzewy.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)