Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek 2, data emisji: 5 marca 2018 (poniedziałek), godz. 14:30

26.03.2018 16:00

Temat audycji: Koniński Obszar Strategicznych Interwencji; jakie  korzyści z jego działalności płyną dla mieszkańców naszego regionu

Rozmowa z Witoldem Nowakiem z Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie.

Zapraszam na kolejną edycję poświęconym funduszom Unii Europejskiej. W naszym cyklu będziemy was informować o tym, w jaki sposób unijne pieniądze są wykorzystywane w Koninie i okolicach. Tym razem zajmiemy się tajemniczym KOSI. Moim gościem jest Witold Nowak - Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie. Panie Naczelniku, co to jest tajemniczy skrót KOSI?

On już nie jest tajemniczy - Koniński Obszar Strategicznej Interwencji , obszar wyznaczony w Wielkopolskim Programie Operacyjnym jako obszar funkcjonalny, który trzeba szczególnie wesprzeć. I to szczególne wsparcie polega na zarezerwowaniu w Wielkopolskim Regionalnym Programie kwoty prawie 30 000 000 € właśnie dla tego obszaru ze względu na zmiany gospodarcze, którym jest poddawany.

Jakie projekty udało już się zrealizować dzięki KOSI?

Jeszcze nie ma takich, które zostały całkowicie zrealizowane są w trakcie realizacji projekty dwa w mieście w Koninie. Jeden dotyczy budowy wspólnego systemu transportu zbiorowego między innymi: ścieżki rowerowe, zakup autobusów. Drugie zadanie, które właśnie miasto zacznie realizować wspólnie z gminami, to jest projekt wsparcia dla osób bezrobotnych. Chodzi o dotacje na zakładanie działalności gospodarczej. Natomiast my jako powiat koniński realizujemy trzy projekty. Jeden to projekt geodezyjny. Chodzi o wzmacnianie zastosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Drugim zadaniem jest projekt miękki Kadry Przyszłości Dotyczy szkół ponadgimnazjalnych. No i jeszcze jeden, to projekt Kopalnia Kompetencji rozwijających kształcenie w naszym regionie.

Bardzo dziękuję za rozmowę i jak słyszeliśmy tajemnicze KOSI i przynosi same korzyści.

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)