Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek 7, data emisji: 9 kwietnia 2018 (poniedziałek), godz. 14:30

13.04.2018 13:01

Amelia  Siuda-Koszela, dzień dobry!

W kolejnym programie poświęconym funduszom Unii Europejskiej porozmawiamy o pomocy społecznej. Posłuchajcie o programie LUS, czyli Lokalnych Usługach Społecznych, który pomaga pokrzywdzonym przez los. Dziś moim gościem jest pani Elżbieta Sroczyńska, dyrektor powiatowego centrum pomocy rodzinie w Koninie.

Na czym dokładnie polega program LUS?

Program to są różnego rodzaju usługi społeczne, projekt jest bardzo duży. To jest przez dwa lata prawie 4 miliony; największy w Wielkopolsce jeśli chodzi o ilość partnerów, bo w sumie jest nas siedemnaścioro.

A co zmieni się dla mieszkańców Konina i gmin?”

Dla gmin najważniejsze usługi, które powstały w ramach projektu i są świadczone, to są przede wszystkim asystenci rodzin. Asystent rodziny uzyskuje wsparcie specjalistów, czy to jest psycholog czy to jest mediator. To co jest nowe w tym projekcie i było bardzo potrzebne; usługi opiekuńcze w ramach projektu świadczone w godzinach popołudniowych, wieczornych i weekendowych. W gminach powiatu konińskiego mamy też taką usługę, która jest realizowana przez organizacje pozarządowe, czyli placówki opiekuńczo-wychowawcze dzienne, inaczej świetlice i ogniska. To w ramach projektu też udało się dofinansować te placówki, głównie w specjalistów, którzy są potrzebni dla dzieci.

Psycholog, logopeda, fizjoterapeuta i inny specjaliści pomagają tym najbardziej potrzebującym, a wszystko dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Warto z tego skorzystać!

Pomoc można uzyskać w gminnych i miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej oraz partnerów projektu.

Na koniec audycji informacja o spotkaniu dla przedsiębiorców dotyczącym wsparcia na realizację innowacyjnych projektów, które odbędzie się 16 kwietnia o godz. 10:15 w Restauracji Kamiński w Kępnie. Szczegóły na stronie internetowej www.funduszeeuropejskie.gov.pl/firmakepno

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)