Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek 8, data emisji: 16 kwietnia 2018 (poniedziałek), godz. 14:30

02.05.2018 14:40

Wsparcie Funduszy Unijnych pomocą w rozwoju kulturalnym w małych miejscowościach. „Kino za rogiem” w Rychwale jest tego przykładem. Rozmowa z Agnieszką Krawczyńską animatorką „Kina za Rogiem”.

„Zmieniamy Wielkopolskę” o unijnych pieniądzach na antenie Meloradia”.

Amelia Siuda-Koszela. Dzień dobry!

Tym razem w programie powiemy o tym, w jaki sposób Fundusze Unijne umożliwiają rozwój kulturalny w małych miejscowościach.

W hali widowiskowo-sportowej w Rychwale w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, powstało pierwsze w Wielkopolsce kino „Za rogiem”, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Beneficjentem jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, we współpracy z gminami Mieścisko, Rychwał, Stare Miasto i Strzałkowo. O szczegóły pytam panią Agnieszkę Krawczyńską - animatorkę kina „Za rogiem”.

Państwa pomysł na skorzystanie z Funduszy Unijnych i stworzenia kina „Za rogiem” był trafiony w dziesiątkę. Co o tym świadczy? Jakimi osiągnięciami już możecie się pochwalić?

Nie da się ukryć, że nasze kino cieszy się ogromnym powodzeniem. Świadczą o tym przede wszystkim seanse, które zamawiają widzowie; seanse, które musimy robić dodatkowo, ponieważ było ich za mało. Umowa obliguje nas do wyświetlania 12 seansów miesięcznie. Przekroczyliśmy już te liczbę bardzo, bardzo dawno temu.

Słuchacze na pewno chcieliby poznać kinową ofertę. Pani Agnieszko w jaki sposób mieszkańcy mogą skorzystać z waszych propozycji? Tak krok po kroku.

Najpierw wchodzimy na stronę www.kinozarogiem.pl, tam znajduje się cała biblioteka filmów, ona jest bardzo, bardzo obszerna około 600 pozycji. Stamtąd wybieramy film, kontaktujemy się ze mną, umawiamy się na odpowiedni dzień, na odpowiednią godzinę i ja wyświetlam ten seans właśnie na  życzenie. Znajdujemy się na Facebooku oraz na stronie gminy Rychwał, ale również na tej głównej stronie kina „Za rogiem”.

Jest to najlepszy przykład na to, że pieniądze z Unii Europejskiej mogą urozmaicać kulturalną ofertę dostępną dla mieszkańców. Niebawem kolejne kino „Za rogiem” powstanie w Strzałkowie. Słuchajcie nas już za tydzień. Powiemy wtedy co jeszcze możemy zyskać dzięki Funduszom Europejskim.

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)