Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek 9, data emisji: 23 kwietnia 2018 (poniedziałek), godz. 14:30

04.05.2018 13:02

Spotkanie dla przedsiębiorców w Kępnie „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”. Jak skorzystać z Funduszy Europejskich?

Rozmowy z beneficjentami programu z Edwardem Krzemińskim, Krystyną Sikorą – dyrektorką Inkubatora Przedsiębiorczości w Stowarzyszeniu Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości oraz Marzeną Wodzińska, członkiem Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Zmieniamy Wielkopolskę, o unijnych pieniądzach na antenie Meloradia”

Dzień dobry! Amelia Siuda Koszela.

W kolejnym programie dotyczącym Funduszy Unijnych podpowiadamy jak mogą z nich skorzystać ci, którzy posiadają własną firmę. Ministerstwo  Inwestycji  i Rozwoju przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu , zorganizowało w Kępnie spotkanie dla przedsiębiorców pod hasłem : „Innowacyjna firma . Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich”

Wśród uczestników spotkania był pan Edward Krzemiński z Zakładu Produkcji Doświadczalnej Automatyki w Ostrowie Wielkopolskim. Zakład był jednym z pierwszych beneficjentów programu.

- Byliśmy w stanie sprostać przede wszystkim zachodniej konkurencji. Zakup obrabiarek nowoczesnych poprawił stan techniczny  naszego przedsiębiorstwa.

A mali i średni przedsiębiorcy mają w czym wybierać. Jedną z propozycji jest  Jeremy – informuje Krystyna Sikora – dyrektor inkubatora przedsiębiorczości w Stowarzyszeniu Ostrzeszowskie Centrum Przedsiębiorczości.

- Mamy ofertę na mikro pożyczki do 100 tysięcy złotych, ale mamy również oferty na pożyczki rozwojowe, inwestycyjne do 400 tysięcy złotych. Procedura otrzymania środków od momentu złożenia kompletnego wniosku to jest okres jednego miesiąca.

Tak szybki przepływ środków pozwala na trafne inwestycje  w ramach WRPO – mówi Marzena Wodzińska, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego:

- Rozwój tego sektora i poprzedniej i obecnej perspektywy finansowej jeżeli mówimy o WRPO jest najważniejszy. Potrafią firmy skutecznie o te środki walczyć.

A te słowa potwierdzają najnowsze dane, bo od 2014 roku z Wielkopolskiego Regionalnego Programu skorzystało już ośmiuset pięćdziesięciu  przedsiębiorców. Umowy opiewają na ponad półtora miliarda złotych. O kolejnych możliwościach stwarzanych przez Fundusze Europejskie opowiemy wam już za tydzień w Meloradiu.

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)