Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek nr 21, data emisji: 16 lipca 2018 (poniedziałek), godz. 14:30

19.07.2018 15:06

„Działaj z rozmachem - StartUP dla Ciebie” – projekt w mieście Ostrów Wielkopolski.

Unia Europejska wspiera przedsiębiorców. Wspólnotowe dofinansowania pomagają otwierać nowe firmy oraz rozwijać już istniejące. Finansowane przez Unię Europejską szkolenia to szansa na opracowanie dobrego pomysłu na własny biznes. Z tego zadania wywiązują się wzorowo uczestnicy projektu  - „Działaj z rozmachem - StartUP dla Ciebie”, które realizuje Ostrowski Park Przemysłowy.

Na czym polega to szkolenie i kto z niego skorzystał? – to pytanie zadaliśmy prezesowi Ostrowskiego Parku Przemysłowego, Mikołajowi Kostce.

- Projekt to bezzwrotna dotacja na otwarcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej ale nie tylko. To także cykl szkoleń, doradztwa zawodowego, specjalistycznego wsparcia pomostowego jak i finansowego wsparcia pomostowego.

- W jakich branżach uczestnicy projektu otworzyli swe firmy ?

 - Najbardziej popularna jest branża remontowo-budowlana, fryzjer, kosmetyczka, ale mamy cały sektor IT, mamy opiekę nad zwierzętami, mamy mechaników samochodowych. Obszar jest dosyć szeroki od sprzedaży usług, towarów, po produkcję.

Start-up to ogromna szansa na powodzenie w biznesie.  W ten sposób prężnie działające przedsiębiorstwo rozwinął pan Andrzej.

- Muszę przyznać , że przed przystąpieniem do tego projektu byłem dosyć sceptyczny. Natomiast no ta pomoc pomogła mi osobiście w otworzeniu warsztatu samochodowego i muszę powiedzieć, że no już od kilku miesięcy ten warsztat mi funkcjonuje, mam coraz więcej zleceń no i naprawdę program fajnie się sprawdza tutaj w naszej okolicy.

Wy też możecie starać się o dofinansowanie. Zapraszamy do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Kaliszu lub na stronę www.wrpo.wielkopolskie.pl

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Na zdjęciu widać rzekę. Po obu stronach rzeki jest bujna zieleń- mech i krzewy.

Nad rzeka unosi się balon, którego wizerunek odbija się w wodzie.

Po lewej stronie rzeki, za pasem zieleni biegnie wąska droga. Za nią widać zielone pola, wokół których też rosną krzewy.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)