Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek nr 28, data emisji: 3 września 2018 (poniedziałek), godz. 14:30

17.09.2018 15:43

Droga rowerowa  Stare Miasto-Żychlin - "Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji” – uroczyste otwarcie drogi rowerowej Stare Miasto-Żychlin.

Amelia Siuda Koszela, dzień dobry.

Unia Europejska wspiera miłośników dwóch kółek. W Wielkopolsce powstają co roku setki nowych dróg rowerowych. Kolejna połączyła właśnie Stare Miasto z Żychlinem w powiecie konińskim. To 4 kilometry ścieżki rowerowej mówi Piotr Koziarski z  Urzędu  Gminy w Starym Mieście.

-Cały zakres zrealizowany był w ramach tworzenia zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenach konińskiego obszaru strategicznej interwencji. Zadanie to jest trafione w dziesiątkę, wykorzystywane w 100 procentach dla rowerzystów, wykorzystywane dla pieszych, dla dzieciaków, które jeżdżą na rolkach, deskorolkach.

W uroczystości otwarcia nowej drogi rowerowej Stare Miasto – Żychlin wziął udział miedzy innymi Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego - Maciej Sytek.

-To jest potrzeba, z jednej strony my stwarzamy możliwość, żeby były bezpiecznym  ścieżki do podróżowania, a niektórzy mówią ludzie nie będą jeździli, ale praktyka pokazuje, że jak jest taka możliwość, ludzie bardzo chętnie korzystają z tego typu  komunikacji. To po pierwsze jest zdrowsze dla środowiska, zdrowsze dla naszego organizmu, ale także zmniejsza emisję CO2.

Radości z otwarcia nowej drogi rowerowej nie kryją cykliści z powiatu konińskiego.

-Piękna ścieżka, równa, taka wymarzona dla każdego rowerzysty, bo właśnie nie ta kostka, na której się podskakuje i wypadają wszystkie śrubki z roweru wypadają, tylko czysta przyjemność. Życzyć sobie, żeby takich ścieżek było wiele i wiele, wiele kilometrów mówi rowerzystka, pani Zofia.

Wy też możecie starać się o dofinansowanie. Zapraszamy do punktu informacyjnego Funduszy Europejskich w koninie lub na stronę  www.wrpowielkoplskie.pl

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Na zdjęciu widać rzekę. Po obu stronach rzeki jest bujna zieleń- mech i krzewy.

Nad rzeka unosi się balon, którego wizerunek odbija się w wodzie.

Po lewej stronie rzeki, za pasem zieleni biegnie wąska droga. Za nią widać zielone pola, wokół których też rosną krzewy.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)