Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek nr 30, data emisji: 17 września 2018 (poniedziałek), godz. 14:30

17.09.2018 16:07

Przebudowa, adaptacja i wyposażenie budynku komunalnego w Mąkolnie na cele przedszkolno-edukacyjne (RPWP.09.03.01-30-0003/17)

Dzień dobry, Amelia Siuda Koszela.

Unia Europejska dba o szkoły i przedszkola. Unijne dofinansowanie pozwoliło otworzyć nowe oddziały przedszkolne w Mąkolnie w gminie Sąpolno. Rodzice zgłaszali taka potrzebę już od kilku lat. W celu otwarcia nowych oddziałów zmodernizowano budynek dawnego dworku. Za unijne pieniądze zagospodarowano też jego otoczenie.

-W związku z tym, że było zapotrzebowanie na oddziały przedszkolne dla dzieci, co zgłaszali rodzice, włodarze naszej gminy wpadli na pomysł, aby przystosować stary, opuszczony, zabytkowy budynek do oddziałów przedszkolnych. Gmina zdobyła dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Prace ruszyły pełną  parą. Obiekt został odnowiony w stu procentach. Prace  objęły także otoczenie dworku, gdzie niebawem powstanie nowoczesny plac zabaw. Do przedszkola obecnie uczęszczają trzy grupy: grupa 3-latków, 4-latków i 5-latków, w sumie trzydzieścioro czworo dzieci. Był to stary opuszczony dworek. Obiekt wymagał całkowitej modernizacji i rewitalizacji. Uroczyste otwarcie publicznego przedszkola wchodzącego w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mąkolnie, odbył się 3 września.

Mówiła wicedyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Mąkolnie, Maria Piaskowska.

A co o nowym miejscu zabawy i nauki sądzą  same przedszkolaki?

 – Fajnie, bo to jest nowe przedszkole, stoliki, ławeczki są, cały budynek to też jest fajny… Kolorowe są sale, zielone są, żółte, pomarańczowe, są nowe drzwi, są fajne nowe zabawki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach dofinansowania przyjdź do punktu informacyjnego Funduszy Europejskich w Koninie lub odwiedź  stronę  www.wrpowielkopolskie.pl

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Na zdjęciu widać rzekę. Po obu stronach rzeki jest bujna zieleń- mech i krzewy.

Nad rzeka unosi się balon, którego wizerunek odbija się w wodzie.

Po lewej stronie rzeki, za pasem zieleni biegnie wąska droga. Za nią widać zielone pola, wokół których też rosną krzewy.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)