Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek nr 33, data emisji: 8 października 2018 (poniedziałek), godz. 14:30

22.10.2018 16:34

Uruchomienie innowacyjnej linii do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji, z wykorzystaniem rdzeni ferrytowych, proszkowych, amorficznych lub nanokrystalicznych w AET w Ostrowie Wielkopolskim (RPWP.01.05.02-30-0292/15).

Dzień dobry. Amelia Siuda Koszela.

Unia Europejska stawia na rozwój technologii; z dofinansowań w tym zakresie korzystają z powodzeniem przedsiębiorstwa z Wielkopolski. Jednym z nich jest firma AET z Ostrowa Wielkopolskiego, która uruchomiła nowa linię produkcyjną.

- Projekt polegał na uruchomieniu nowej linii do produkcji elementów indukcyjnych, która wykorzystuje nowe materiały magnetyczne do produkcji. Spektrum zastosowań jest bardzo szerokie, właściwie transformatory używane są w układach zasilania głównie wykorzystywane są w różnych branżach, w branżach oświetleniowej, medycznej, w urządzeniach AGD, natomiast zastosowana technologia nawijania krawędziowego, predysponuje te elementy do zastosowania w urządzeniach o dużych mocach, czyli gdzieś,  gdzie potrzebne jest uzyskanie dość dużych parametrów przy zachowaniu relatywnie małych gabarytów - mówił Krzysztof  Nowicki z firmy AET.

Nowa linia produkcyjna to zdecydowanie lepsza wydajność produkcji przy zachowaniu jak najlepszych parametrów produktu.

- Właściwie to jest dzisiaj trend w elektronice, że dąży się do miniaturyzacji przy uzyskaniu jak najlepszych parametrów. Udało nam się to wdrożyć z dużym sukcesem, ponieważ w dwóch nowych elementach wykorzystano nową, innowacyjną technologię nawijania krawędziowego, ponadto zostały zastosowane nowe materiały ferrytowe; zostały opracowane również elementy takie, które pozytywnie wpływają na ochronę środowiska.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach dofinansowania, przyjdź do punktu informacyjnego Fundusze Europejskich w Kaliszu lub odwiedź stronę www.wrpo.wielkopolskie.pl

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Na zdjęciu widać rzekę. Po obu stronach rzeki jest bujna zieleń- mech i krzewy.

Nad rzeka unosi się balon, którego wizerunek odbija się w wodzie.

Po lewej stronie rzeki, za pasem zieleni biegnie wąska droga. Za nią widać zielone pola, wokół których też rosną krzewy.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)