Audycje o WPRO 2014+

Zmieniamy Wielkopolskę

każdy poniedziałek, o godz. 14:30 w Meloradiu Konin

każdy wtorek, o godz. 19:50 w Meloradiu Poznań

każda środa, o godz. 19:50 Meloradiu Opole

Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek nr 39, data emisji: 06 listopada 2018 (wtorek), godz. 14:30

03.12.2018 15:38

Budowa drogi - łącznik od ul. Przemysłowej do ul. Kleczewskiej w Koninie. „Zmieniamy Wielkopolskę, o unijnych pieniądzach na antenie Meloradia”.

Dzień dobry. Amelia Siuda Koszela.

Nowa droga połączyła dwie ważne ulice w Koninie. Mowa o odcinku między ulicami Przemysłową a Kleczewską. Udało się ją wybudować, bo miasto zostało wsparte funduszami unijnymi. Nowa ulica skomunikowała Konin z terenami inwestycyjnymi w Międzylesiu. Skróciła też wielu mieszkańcom drogę do pracy i do szkoły.

- Droga z chodnikami, ze ścieżką rowerową i z oświetleniemto jest bardzo dobry odcinek, który odciąża nam ulicę Przemysłową, odciąża Kleczewską. Ten kierunek umożliwia tak naprawdę sprawniejsze przemieszczanie się po mieście w tych dzielnicach w kierunku północnym - mówił Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie.

Docelowo łącznik ulicy Przemysłowej i ulicy Kleczewskiej w Koninie ma być częścią szerszej sieci dróg, która ma zdecydowanie poprawić poruszanie się po mieście oraz wjazd i wyjazd z Konina.

- Jeżeli do tego projektu dołożymy przebudowę ulicy Przemysłowej od Matejki do Malińca, jeżeli za chwile rozpiszemy, rozstrzygniemy przetarg na gruntowną modernizację ulicy Kleczewskiej, to można wyobrazić  sobie, że to będzie piękny system. Piękną ramą komunikacyjną będzie spięte miasto i poruszanie się po mieście będzie o tyle łatwiejsze. Ja jestem bardzo szczęśliwy, że do tego doszło, bowiem trzeba jasno powiedzieć, że teren, na którym ta droga jest zbudowana nie jest łatwy. To są tereny pokopalniane - mówił prezydent Konina, Józef Nowicki.

I ty możesz skorzystać z unijnego wsparcia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach dofinansowania – przyjdź do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Koninie lub odwiedź stronę www.wrpo.wielkopolskie.pl

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Na zdjęciu widać rzekę. Po obu stronach rzeki jest bujna zieleń- mech i krzewy.

Nad rzeka unosi się balon, którego wizerunek odbija się w wodzie.

Po lewej stronie rzeki, za pasem zieleni biegnie wąska droga. Za nią widać zielone pola, wokół których też rosną krzewy.

O dotacjach z wpro 2014+

Play

Przeczytasz

w każdy piątek w Głosie Wielkopolskim,

w każdą sobotę w Gazecie Wyborczej,

miesięczniku Monitor Wielkopolski,

w biuletynie informacyjnym „Nasz Region”,

serwisie lokalnym naszemiasto.pl

Play

Obejrzysz

Magazyn "Zmieniamy Wielkopolskę"

(TVP Poznań, środa o godz. 17.40 i TV Asta, poniedziałek o godz. 17.50)