Zmieniamy Wielkopolskę

Odcinek nr 7, data emisji: 5.08.2019 (poniedziałek), godz. 17:40

19.08.2019 10:26

Promocja gospodarcza regionu”

Zagrajmy w Wielkopolsce! To najnowszy projekt promocji naszego regionu. Dzięki dotacji WRPO 2014 plus o wartości prawe miliona dwustu tysięcy złotych przedsiębiorcy z aglomeracji poznańskiej z branży game developement, będą mogli rozwijać się i promować uczestnicząc w targach między innymi w Malmö, Paryżu czy Bostonie. O beneficjentach projektu mówi wiceprezydent miasta, Bartosz Guss.

- Poznań jest ważnym na tej mapie. Natomiast często są to małe studia, małe podmioty, które nie mają szansy nawet z bardzo dobrymi produktami, jeśli chodzi o gry, zaistnieć globalnie czy nawet w skali Polski, no bo nie stać ich na kwestie promocji, na kwestie pokazania swojego produktu czy wręcz zaistnienia na świecie i to jest też nasza motywacja, żeby w ramach tych startupów, ich otworzyć, skomunikować z innymi producentami, no żeby ta branża rosła po prostu i na terenie Polski i na terenie Poznania,

Jest to pierwszy taki projekt. Mimo, że większość studiów znajduje się w stolicy Wielkopolski to Miasto i Urząd Marszałkowski liczą na integrację z sąsiednimi powiatami i gminami.

-Tak więc też na pewno będziemy liczyli na to, żeby może pojawiły się ciekawe pracownie projektowe nie tylko z Poznania, może z |Gniezna, może z północy Wielkopolski, no bo wtedy możemy mówić o zrównoważonym rozwoju tak samo w tej dziedzinie jak i w wielu innych.

Wielkopolskie firmy związane z tą branżą są znane w regionie, ale jest apetyt na więcej. Ponieważ Polska uczestniczy w ogromnym rynku światowym, najlepsi z najlepszych będą mogli być promowani jeszcze bardziej. Marszałek Województwa, Marek Woźniak nie kryje zadowolenia z projektu.

- I cieszy to, że również wielkopolskie firmy biorą w nim udział. Chcemy im pomóc w promocji na światowych rynkach, żeby uczestniczyły w prestiżowych targach, żeby poznały odbiorców, potencjalnych kontrahentów. Taką szansę im stwarzamy. Chcemy też te firmy promować.

Na tym jednak nie koniec. Właśnie ogłoszono konkurs na promocję gospodarczą regionu, który trwa do końca września tego roku. Szczegóły znajdziecie na stronie www.wrpo.wielkopolskie.pl (działanie 1.4.2.)

Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.