ABBA o kulisach powstania nowych piosenek

09.05.2018 11:03

Pod koniec kwietnia legendarny zespół ogłosił, że jeszcze w tym roku zaprezentuje dwa nowe utwory. Jak powstały i dlaczego grupa zdecydowała się na powrót?

ABBA

fot. CHARLES KNIGHT/Rex Features/EAST NEWS

Wiadomość o tym, że po 35 latach ABBA zdecydowała się na powrót, ucieszyła wielu fanów. Zespół w grudniu 2018 roku opublikuje dwie zupełnie nowe piosenki, a jedna z nich będzie nosić tytuł „I Still Have Faith In You”.

"

Uważam, że nie musimy niczego udowadniać. Nie zastanawiamy się, czy to, co robiliśmy dawniej było lepsze. Może było, ale nie powinno nas to obchodzić. Postanowiliśmy nagrać nowe utwory, bo uważamy, że to dobry krok. Nam one się bardzo podobają i mam nadzieję, że również nasza publiczność je polubi – powiedział Benny Andersson w rozmowie z BBC.

"

Pomysł na nagranie nowych piosenek narodził się, kiedy Andersson i Björn Ulvaeus pracowali nad przygotowaniem trasy koncertowej ABBY jako hologramów.

"

Jedna z piosenek jest taka, jak byśmy ją dzisiaj napisali, drugą moglibyśmy napisać w 1972 roku. Obie nie są jeszcze skończone. Wszystkie wokale są nagrane, ale jeszcze nie zmiksowane. Uważam, że są dobre. Na pewno mogę powiedzieć, że brzmią jak ABBA – zapowiedział Andersson.

"

Czy rzeczywiście tak będzie? Przekonamy się już pod koniec roku.

Przeczytaj więcej