Aden Foyer prezentuje EP-kę „The Ballet Girl”

16.09.2023 10:00

Norweski fenomen popu, Aden Foyer, prezentuje nową wersję EP-ki „The Ballet Girl” Premierze towarzyszy kinowy teledysk do głównego utworu „Galileo Galilei”.

Aden Foyer

fot. materiały promocyjne

EP-ka zawiera wydany w kwietniu singiel „Other Side Of The Moon”, który zgromadził dotąd ponad 4,8 mln streamów na Spotify oraz znalazł się na najważniejszych playlistach w serwisie. Samodzielnie nagrany, wyreżyserowany i zmontowany przez Adena teledysk liczy już 228 tys. wyświetleń na YouTubie.

"

Ta EP-ka odzwierciedla mój ostatni rok od wydania [singla] «The Ballet Girl». Piosenki powstały w zupełnie różnych miejscach, od norweskich lasów po meksykańską pustynię – wszystkie odzwierciedlają moją miłość do opowiadania historii na bardzo różne sposoby. Tematy obejmują to, co dziwne, jak i kwintesencję miłości i pożądania. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany możliwością podzielenia się tą kolekcją ze światem.

"

Po sukcesie, jaki odniósł w świecie EDM i powrocie do Oslo w 2021 roku, wokalista, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista Aden Foyer wydał swój debiutancki singiel jako artysta pop, „The Ballet Girl”. Piosenka odbiła się echem wśród fanów na całym świecie trafiając na liczne listy przebojów. Swoim odważnym, zapadającym w pamięć refrenem i interesującym tekstem, Aden zauroczył najpierw użytkowników TikToka, po czym zdobył ponad 30 mln streamów na Spotify. W sierpniu artysta wystąpił również przed polską publicznością na festiwalu Top of The Tops w Sopocie.

Źródło: informacja prasowa