Aktorzy wracają na plan filmowej biografii Elvisa Presleya

10.09.2020 11:32

Produkcja filmu „Elvis” została przerwana w marcu 2020 roku ze względu na pandemię koronawirusa. Zakażony był m.in. grający główną rolę Tom Hanks.

Elvis Presley

fot. Everett Collection/East News

Aktorzy prawdopodobnie wrócą na plan zdjęciowy filmu „Elvis” 23 września. W roli głównej wystąpi Austin Butler – młody aktor, który ma na swoim koncie występy w takich produkcjach jak „Truposze nie umierają” Jima Jarmuscha, czy „Pewnego razu… w Hollywood” Quentina Tarantino.

W filmie zostanie przedstawiona relacja początkującego muzyka Elvisa Presleya i jego menedżera, „Pułkownika” Toma Parkera, który był odpowiedzialny za jego sukces (w tej roli zobaczymy Toma Hanksa). Olivia DeJonge wystąpi jako Priscilla Presley, natomiast matkę króla rock and rolla zagra Maggie Gyllenhaal.

Za reżyserię filmu „Elvis” odpowiada Baz Luhrmann.

"

Wróciliśmy do, jak lubił mawiać Elvis, „dbania o interesy!”. To prawdziwy przywilej w tej bezprecedensowej chwili, że Tom Hanks mógł wrócić do Australii, aby dołączyć do Austina Butlera i całej naszej niezwykłej obsady i ekipy, aby rozpocząć pracę na planie. Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem współpracy z Tomem Hanksem, który za dwa tygodnie zakończy kwarantannę - powiedział reżyser.

"

„Elvis” to pierwszy film Baza Luhrmanna od 2013 roku, kiedy to premierą miał „Wielki Gatsby”. Na razie nie wiadomo, kiedy film o Elvisie Presleyu trafi do kin.

Przeczytaj więcej